Українцям з 1 липня піднімуть пенсії. Кого це стосується

1086 0
Розмір доплат буде індивідуальним і залежатиме від суми виплат, які отримує кожен пенсіонер.
ФОТО: PHYSICSWORLD.COM

ФОТО: PHYSICSWORLD.COM

В Україні з 1 липня запланована індексація пенсійних виплат на 19,7%. Це стосується держслужбовців, працівників органів місцевого самоврядування, народних депутатів та науковців, повідомляє Економічна правда

Розмір доплат буде індивідуальним і залежатиме від суми виплат, які отримує кожен пенсіонер.  Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус раніше пояснював, що під час кожної індексації пенсій, обов’язково звіряється розмір пенсій колишніх держслужбовців із розміром пенсії, якби їм призначали виплати за Законом 

«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а не за Законом «Про державну службу». 

Читайте також:  В Мінреінтеграції роз'яснили, як оформити українську пенсію за кордоном

«Якщо розмір пенсії, призначеної за загальним законом, перевищить розмір пенсії держслужбовця, тоді людину автоматично, без додаткових відвідувань органів Фонду, переводять на загальну пенсію», – зазначив він.

За його словами, багато колишніх держслужбовців вже отримують пенсію за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Нагадаємо, протягом 2023 року провели вже кілька перерахунків пенсій. Зокрема, під час березневої індексації пенсійні виплати перерахували 10,5 млн українських пенсіонерів. Також у червні доплати до пенсій отримали працюючі пенсіонери, для яких здійснений автоматичний перерахунок з 1 квітня 2023 року.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!