
Фото з відкритих джерел
У другу хвилю масштабної дерусифікації столиці потрапив Повітрофлотський проспект та вулиця, ймовірність перейменування викликала бурхливі дискусії.
Так, голова експертної топонімічної комісії міста Києва, історик, а наразі військовий ЗСУ Олександр Алфьоров заявив, що за офіційним висновком комісії Повітрофлотський проспект та вулиця дерусифікації чи декомунізації не підлягають.
Він пояснив, що cучасна назва проспекту існує з 1963 року.
«У 1923 році Повітрофлотський проспект перейменували на честь “червоного повітряного флоту”. Але після 1923 року проспект перейменовували ще 5 разів. Сучасна його назва – з 1963 року, і це рішення не містить жодних згадок про якийсь “червоний флот”», - підкреслив він.
Алфьоров також наполягає, що за висновком Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект не підпадає під норми закону про декомунізацію.
Також він вважає, що назва проспекту у киян асоціюється виключно з історією розвитку повітроплавання та потужною науковою школою.
«Славетне Київське товариство повітроплавання на початку XX ст. подарувало місту, Україні та світу цілу плеяду видатних киян авіаторів та авіаконструкторів. Іменем одного з таких – Ігоря Сікорського – сьогодні називається й аеропорт у Жулянах, до якого веде Повітрофлотський проспект. А ще до нього примикає вулиця, наприклад, Авіаконструктора Антонова – це той самий Антонов, чиє конструкторське бюро у Києві створило нашу легендарну “Мрію”», – пояснив він.
На сайті Київради вже зареєстрована петиція №11737 “#ЗбережемоПовітрофлотський – не дамо знищити історію Києва” з проханням виключити назву Повітрофлотського проспекту зі списку перейменувань.
Водночас інший відомий історик та колишній очільник Інституту Нацпам'яті Володимир В'ятрович виступив із критикою позиції Алфьорова та авторів петиції.