В Україні в селах та містах будуватимуть вужчі дороги

5173 0
Ширина смуги для руху становитиме 3-3,25 м замість майже 4 м.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Відповідно до нових Державних будівельних норм, які наберуть чинності з 1 вересня 2018 року, в Україні звузять ширину смуг для руху на дорогах у селах та містах. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Читайте також: В Україні скасують норму про обов’язкові сміттєпроводи в будинках

«Сьогодні в Україні ширина однієї смуги складає 3,5-3,75 метрів в залежності від призначення доріг. Але європейська практика показала, що дороги з меншою шириною смуг руху (3-3,25 метрів) підсвідомо спонукають водіїв їхати обережніше та з меншою швидкістю. Тому кількість аварій в них набагато менша», — пише Лев Парцхаладзе.

Замість широких смуг для руху транспорту, пропонують облаштувати велодоріжки, окремі смуги для руху громадського транспорту або авто.

Метою змін є підвищення безпеки руху та зменшення аварійності. Крім цього, має покращитись пропускна здатність вулиць і зменшиться кількість заторів. 

Читайте також: В Україні визначатимуть дозволену висоту будинків за кількістю населення

Довідка

Державні будівельні норми (ДБН) — обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!