
Фото: antikor.com.ua
Вранці, 31 жовтня, по всій Україні було оголошено повітряну тривогу. На Львівщині вона розпочалася о 07:23. У соцмережах повідомляють про вибухи у ріхних областях, а очільники ОВА закликають мешканців не нехтувати безпекою та перебувати в укриттях.
Зокрема, голова Львівської ОВА Максим Козицький написав: «Жителі Львівщини, залишайтесь в укриттях! Загроза ракетного удару триває». Згодом він повідомив, що в області збили російські ракети.
Також очільники ОВА Олексій Кулеба, Сергій Борзов та Дмитро Лунін повідомили про роботу ППО на Київщині, Вінниччині та Полтавщині. Чутно вибухи у Києві. У столиці повідомляють про перебої зі світлом та водопостачанням.
Мер Харкова Ігор Терехов повідомив про два влучання у місті по об'єкту критичної інфраструктури.
«Сьогодні приблизно о 8:00 ранку ворог завдав по Харкову та Чугуївському району ударів ракетами С-300», – написав голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. Пошкоджено об'єкти критичної інфраструктури, тому можливі перебої зі світлом.
Також є удари по енергооб'єктах на Черкащині. В області повідомляють про перебої зі світлом. Наразі місто Черкаси повністю знеструмлене, повідомив міський голова Бондаренко. Також відсутнє електропостачання на водонасосній станції, тому відсутнє водопостачання у місті. Також повідомляють про роботу ППО у Кіровоградській області.
Через атаку на об'єкти критичної інфраструктури у Запоріжжі відключили енергопостачання, повідомив секретар Запорізької ОВА Анатолій Куртєв.
«Сьогодні приблизно о 8:00 ранку ворог завдав ракетних ударів по Запоріжжю. Попередньо, ракетами, які запустили з літаків. Пошкоджено об'єкти критичної інфраструктури. Тому можливі перебої зі світлом. Постраждалих на цю хвилину не виявлено, всі служби працюють на місцях влучань. Інформація уточнюється. Будьте обережні, не виключені повторні удари», – повідомили у Запорізькій ОВА.
Окрім цього, ворожі ракети збили на Волині.
«На Волині збили три цілі. За оперативними даними, це були ракети, випущені з боку Білорусі», – повідомили в ОВА.
На Вінниччині збита російська ракета впала у цивільні об’єкти. Є руйнування. Загиблих і поранених немає, повідомили в ОВА. Очільник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк повідомив, що у Чернівецькій області внаслідок ракетного обстрілу є пошкодження критичної інфраструктури.
«Маємо падіння уламків ракет на території області. Є руйнування цивільного об’єкту. За попередньою інформацією, потерпілих нема. Працюють спецслужби та ДСНС. Деталі згодом! Не повідомляйте в соцмережах деталі прильотів», – написав очільник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій.
За інформацією Повітряних Сил, 31 жовтня з Каспійського напрямку працювали стратегічні бомбардирувальники Ту-95/Ту-160. По території України випустили ракети типу «Х-101/Х-555». Зокрема, на Заході країни силами та засобами повітряного командування «Захід» знищено 5 крилатих ракет. Загалом по Україні збили 44 ворожих ракети.
Юлія Осим
______________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.