В Україні можуть ввести бустерну дозу вакцини від коронавірусу

2426 0
Наразі точно невідомо, чи буде потрібна бустерна доза, чи повторно подвійна вакцинація від коронавірусу.
Photo by CDC on Unsplash

Photo by CDC on Unsplash

В Україні найімовірніше буде потрібна бустерна (додаткова) доза вакцини від коронавірусу. Наразі питання залишається для розгляду. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Скоріш за все, що буде. Але невідомо, чи бустерне, чи повторно подвійне вакцинування. Це питання для розгляду. Ми поки що не на тому рівні охоплення щепленнями дорослого населення, щоб говорити вже про запровадження бустерної або повторної вакцинації. Сьогодні ми чітко слідуємо рекомендаціям ВООЗ, яка каже, що треба спочатку забезпечити доступ, принаймні, до однієї дози або до повного курсу щеплення якомога більшій кількості дорослого населення», – каже він.

Читайте також: Охочих вакцинуватися меншає, а кількість хворих і померлих від Covid-19 збільшилася у 6 разів

Бустерна вакцина – це додаткова доза вакцини, яка має підсилювати дію попередніх. З часом ефективність від щеплення втрачається, і людський організм потребує додаткового захисту. Бустерні вакцини застосовуються проти низки інфекційних захворювань, зокрема, від коронавірусу.

Міністр також вкотре закликав усіх вакцинуватися від коронавірусу, аби врятувати власне життя і здоров’я.

«Це вакцина для життя. І всі повинні також розуміти, що коли ми говоримо вакцинуватися, то ми вакцинуємося, щоб врятувати своє власне здоров’я. І не потрібно зараз грати в лотерею, чи достатньо у мене буде там титрів антитіл після перенесеної хвороби, чи не достатньо, чи інфікуюся, чи не інфікуюся. Просто зробіть щеплення і будьте спокійні! Дотримуйтеся карантинних обмежень», – заявив голова МОЗ.

Читайте також: Як і чому частина львів'ян купує сертифікат вакцинації 

Нагадаємо, що напередодні Європейське агенство лікарських засобів ЕМА одобрило бустерну дозу препарату Pfizer проти Covid-19. Агенція оцінила всі дані про вакцину Comirnaty (BioNTech/Pfizer) стосовно збільшення антитіл після введення бустерної дози близько через шість місяців після другої у людей від 18 до 55 років. Про ризики захворювань серця чи інших дуже рідкісних побічних ефектів після ревакцинації поки не відомо, однак ці питання досліджують.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!