В Україні можуть з’явитися комерційні суди з іноземними суддями

1727 0
Судову реформу, яка включатиме конкурсні відбори і тестування, планують проводити два роки. У Міністерстві юстиції пропонують під час проведення судової реформи залучати до процесу іноземних суддів. Про це заявив глава відомства Павло Петренко.
фото: atn.ua

фото: atn.ua

Він зазначив, що судову реформу, яка включатиме конкурсні відбори і тестування, планують проводити два роки, повідомляє «Радіо Свобода».

За його словами, згідно з концепцією, на цей час пропонують ухвалити пакет проміжних законів і сформувати спеціальні суди.

 «Є така пропозиція, щоб на цей період часу ми зробили спеціалізовані антикорупційні суди, які розслідували б справи, підвідомчі НАБУ, і комерційні суди з залученням іноземців. За бажанням сторони можна буде тоді залучати до судового процесу іноземців, арбітрів для того, щоб отримати більший рівень легітимності цього рішення. На період, поки ми не перезавантажимо нашу національну судову систему», – сказав Петренко.

У проведенні реформи міністр сподівається на підтримку парламенту. Оновлення судової системи, серед іншого, передбачає її спрощення.

«Зараз маю стриманий оптимізм. І позиція голови парламенту Парубія є чіткою, що це одна з пріоритетних реформ, яку повинен зробити парламент. Повинні бути ухвалені зміни до Конституції, профільний закон, спрощена судова система, прибрати всі спеціалізовані суди, маємо дати можливість простій людині звернутися в один суд з будь-якого питання», – зазначив Павло Петренко.

Читайте також: У Львові почали штрафувати підприємців за виплату зарплати «у конвертах»


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!