В Україні створили онлайн-реєстр боржників за комуналку

4395 0
У базі даних оприлюднюють інформацію про тих, хто не сплатив за комунальні послуги, та розмір заборгованості.
Фото: tyachivnews.in.ua

Фото: tyachivnews.in.ua

5-го січня набрали чинності положення Закону «Про виконавче провадження», якими передбачено запуск Єдиного реєстру боржників. До цього реєстру вносяться дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і щодо яких відкрито відповідне виконавче провадження, - інформує прес-служба Міністерства юстиції України.

Тепер на сайті можна знайти базу даних, у яку внесли інформацію не тільки про фізичних осіб, але також і про приватні підприємства. Зауважимо, що в реєстр не вноситимуть відомості про державні та комунальні підприємства, а також про боржників, які не мають заборгованості більше 3 місяців.

Щоб дізнатися розмір боргу, потрібно ввести дані в спеціальну форму на сайті реєстру - ім'я, прізвище, по батькові, дату народження і номер ідентифікаційного коду або реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Як вважають у Міністерстві, таке рішення допоможе боротися з махінацією з нерухомостю: відтепер не вдасться продати квартиру або приміщення, за адресою яких є заборгованість за комунальні послуги.

Додамо, щороку зростає кількість львів’ян, які оплачують комунальні послуги в режимі онлайн. Однак, ці люди наразі залишаються в меншості. Мешканців, які надають перевагу «перевіреному способу» – оплаті квитанції в банку, все ж таки більше. Інколи на це впливає банальне незнання можливостей інтернету. Журналісти Tvoemisto.tv з’ясовували, чи справді оплата «комуналки» онлайн – це швидкий, зручний і зовсім не складний процес та які інструменти для цього доступні львів’янам.

Опублікувала Людмила Рубцова


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!