В Україні судові повістки і виклики почали розсилати через Viber

11141 0
За першу половину доби 15 лютого через Viber доставили 60% повісток.
Фото: Getty photos

Фото: Getty photos

В Україні з 15 лютого судові повістки і виклики почали розсилати людям через месенджер Viber. Це має зекономити державні кошти. Про це повідомила Державна судова адміністрація України.

Так, в Україні випустили оновлену версію програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду. Вона дозволяє надсилати судові повістки і виклики не лише SMS-повідомленнями, але й через месенджер Viber. Державна судова адміністрація запевняє, що таке оновлення повністю відповідає нормам законодавства та спрямоване передусім на економію коштів бюджету. Для відправлення однієї судової повістки через Viber потрібне лише одне повідомлення. Водночас через SMS доводилося у середньому відправляти 5-6 повідомлень, а деколи й 15, адже одне таке повідомлення не може передати достатню кількість символів. А втім, якщо відправити судову повістку через месенджер не вийде, її надсилатимуть через SMS.

Читайте також: Про судове засідання львів'янам повідомлятимуть через SMS

Як розповів в.о. гендиректора ДП «Інформаційні судові системи» Микола Козлов, за першу половину доби 15 лютого через Viber доставили 60% повісток. Це з-поміж випадків, де учасники судового процесу погодилися на використання електронних повідомлень. Завдяки нововведенню за 12 годин зекономили понад 5 тисяч гривень (42% від витрат на електронні повідомлення).

Нагадаємо, про те, чи буде в «Дії» військовий квиток та чи надходитимуть туди повістки, читайте тут.

_________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!