В Україні запрацював новий сервіс автоматичного призначення пенсій

2099 0
Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно
Фото: Главком

Фото: Главком

Пенсійний фонд запровадив е-послугу автоматичного призначенні пенсій. Про це повідомили в Міністерстві цифрової інформації.

Читайте також: Пенсія за віком у 2020 році. Хто має право

Відтепер пенсію призначатимуть автоматично при досягненні пенсійного віку. Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно, а для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно. 

Як це працює? 

Користувачу, який не є пенсіонером, потрібно авторизуватися на порталі Фонду за допомогою КЕП. Після цього потрібно заповнити анкету, додати скановані копії документів, підписати заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. До речі, Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки. 

Після опрацювання заяви на автоматичне отримання пенсії користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дату та розмір виплат. 

Незабаром послуга буде доступна також користувачам, які не мають КЕП. Вони зможуть авторизуватись через BankID або Інтегровану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua). 

Читайте також: Коли ще пенсіонерам очікувати підвищення пенсій у цьому році

Нагадаємо, що на Львівщині почали виплачувати по 500 грн пенсіонерам, старшим за 80 років. У травні такі доплати вже отримали 1,5 млн пенсіонерів. Але ця надбавка буде нараховуватися кожному українському пенсіонерові автоматично із досягненням такого віку.

Із 1 липня в Україні зросла мінімальна пенсія: 1712 грн, що на 74 грн більше. Надбавка пенсіонерам за стаж, щомісячна доплата для тих, хто має стаж понад 35 років (чоловіки) і 30 років (жінки), також зросте. Вона становить 1% мінімальної пенсії за кожен додатковий рік (до липня це було 16,38 грн, а з 1 липня – 17,12 грн).


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!