В Україні змінять правила дорожнього руху: 5 нововведень

11229 0
Президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає запровадження автоматичної фотозйомки та відеофіксації порушення Правил дорожнього руху. Очікується, що ця ініціатива має покращити рівень безпеки дорожнього руху і знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.
фото: portal.lviv.ua, excl.com.ua, lb.ua

фото: portal.lviv.ua, excl.com.ua, lb.ua

Президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху", у якому передбачено деякі нові повноваження для виконання патрульної поліцією своїх завдань у сфері забезпечення безпеки руху.

Згідно з підписаним законом, запроваджують автоматичні фото - і відеофіксацію адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, це має покращити рівень безпеки і знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму зі смертельними та іншими тяжкими наслідками.

Також вводять новий вид адміністративного стягнення - штрафні бали, встановлюють розмір штрафу або кількості штрафних балів в санкції статті, надають повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення уповноваженими працівниками підрозділів патрульної служби МВС.

Читайте також: На дорогах знову працюватиме відеореєстратор

Цей закон Верховна Рада підтримала на засіданні 14 липня. Згідно з документом:

1. Повну відповідальність за порушення несуть власники автомобільного транспорту, при цьому вилучення прав у водіїв буде можливо тільки за рішенням суду;

2. Розгляд справи про порушення ПДР може відбуватися і без особистої присутності водія, головним є наявність фото- чи відеодоказ порушення. Якщо власник транспортного засобу висловить бажання, то у нього буде можливість отримати інформацію про фіксації порушення ПДР на мобільний телефон або електронну пошту;

3. Сплатити офіційний штраф можна буде прямо на місці за допомогою безготівкових коштів розрахунку, які будуть мати при собі поліцейські;

Читайте також: Водіїв зобов’яжуть повідомляти номери телефонів

4. Якщо автомобіль зареєстрований за межами України і він не підлягає державній реєстрації в межах нашої країни, то адміністративну відповідальність несе особа, яка ввезла транспортний засіб в Україну;

5. Окрім того, встановлюються штрафні бали - 150 балів на рік для одного водія, які будуть зніматися у разі порушень правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Джерело: прес-служба Президента, Українська правда, Громадське.tv, fakty.ictv.ua


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!