В Унівській лаврі відреставрували дерев'яний храм блаженних Климентія і Леонтія

2149 0
Рестраврували храм майстри зі Славського, Львова та Яворівщини.
Фото: Святоуспенська Унівська Лавра

Фото: Святоуспенська Унівська Лавра

Дерев'яний храм блаженних Климентія і Леонтія в Унівській Лаврі, що на Львівщині, повністю відреставрували. Про це повідомляє Святоуспенська Унівська Лавра на своїй сторінці у Фейсбуці.

Читайте також: Чудо. Отець на Львівщині збирає історії подружніх пар, які просили про дітей

«Хочемо повідомити всіх Вас, дорогі брати і сестри, що повністю завершено реставрацію дерев'яного храму блаженних Климентія і Леонтія в Унівській Лаврі. Чекаємо всіх вас у відновленому храмі на молитві», – йдеться у повідомленні.

Рестраврацію храму розпочали ще у листопаді 2020 р. і тривала вона до 23 квітня цього року. Відновлювали храм майстри зі Славського, Львова та Яворівщини, зі села Щеплоти, які прибили понад 30 тис. штук гонту та відновили стіни церкви.

«Хто не знав допіру Унева думають, що ми звели цілком нову церкву», – зазначають у Святоуспенській Унівській Лаврі.

Довідково

Церкву блаженних Климентія і Леонтія побудували з дерева у 2007-2008 роках. Спочатку до Унева хотіли перенести стару дерев'яну церкву звідтіля, де її уже не використовують. Однак виникло ряд проблем, тому було вирішено будувати новий храм. 12 липня 2007 року, на свято св. апостолів Петра і Павла, заклали і освятили наріжний камінь храму блаженних священномучеників Климентія та Леонтія.

Архітектором храму є Роман Сулик. Це вже його друга робота для студійських монастирів, кілька років тому у Зарваниці збудований храм за його проєктом. Автор подбав про те, аби сакральна споруда вписалася у місцевий ландшафт. Купол на новій церкві спроєктовано майже ідентичний із тими, які розташовані на монастирі. Тому церква гармонійно дивиться на фоні архітектурного ансамблю Унівської Лаври.

Ззовні храм виглядає доволі мініатюрним. Коли ж зайти досередини – видається величавим. Стеля розташована дуже високо, тому візуально складається таке враження. Зводили храм умілі майстри з Рожнятівського району Івано-Франківської області, на рахунку яких уже не одна дерев’яна споруда.

Практично церкву зведено на пожертви вірних. Певну фінансову допомогу на її спорудження монастир отримав з Німеччини – від місійного Товариства Кирила і Мефодія.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!