Вакцини від Pfizer і AstraZeneca виявилися ефективними проти «індійського» штаму Covid-19

1943 0
Вакцина від Pfizer та BioNTech була на 88% ефективною проти симптоматичного перебігу захворювання, яке викликав «індійський» штам.
Фото: i0.wp.com

Фото: i0.wp.com

Вакцини від коронавірусу від компаній Pfizer/BioNTech та AstraZeneca є ефективними проти «індійського» штаму коронавірусу. Про це повідомляє Громадське з посиланням на дослідження Департаменту охорони здоров'я і соціального забезпечення Великої Британії.

Дослідження показало, що вакцина від Pfizer та BioNTech була на 88% ефективною проти симптоматичного перебігу захворювання, яке викликав «індійський» штам. Такої ефективності вдалося досягнути через два тижні після введення другої дози. Це лише трохи менше, ніж ефективність цього препарату проти «британського» штаму коронавірусу, який теж викликає занепокоєння серед науковців. Проти цього варіанту вакцина від Pfizer та BioNTech ефективна на 93%.

Читайте також: Нам бракує мишей. Як у Львові розробляють вакцину від коронавірусу

Водночас препарат від AstraZeneca ефективний проти симптоматичного перебігу захворювання, викликаного «індійським» штамом, на 60%. Для порівняння — у випадку із «британським» штамом цей показник становить 66%.

Для довідки

Штам, який вперше виявили в Індії, має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже є більш заразним (це вже четвертий штам, який змусив непокоїтися ВООЗ).

Наразі випадки «індійського» штаму зафіксували щонайменше у 21 країні. Деякі країни навіть закривають кордони для людей, які приїжджають з Індії. Україна також із 2 травня заборонила в'їзд для іноземців, які прибувають з Індії. Натомість українці та іноземці, які живуть в Україні, будуть змушені пройти самоізоляцію.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!