Вчені дослідили, чи може коронавірус змінювати ДНК людини

1831 0
Коронавірус, як і ВІЛ, має свій генетичний матеріал у вигляді РНК, але, на відміну від ВІЛ, не має механізму для перетворення РНК в ДНК.
Фото: З відкритих джерел

Фото: З відкритих джерел

Коронавірус SARS-CoV-2, який спричиняє Covid-19, ймовірно, не може вбудувати свій генетичний матеріал в ДНК людини. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Virology, пише УП. В іншому нещодавньому дослідженні повідомлялося, що генетичний матеріал вірусу вдалося інтегрувати в людську ДНК в клітинах у чашках Петрі. 

Учені, які провели нове дослідження, стверджують, що результат попереднього, швидше за все, спричинили помилки у процесі тестів. Так доктор Бен Афзал, один із авторів дослідження, каже, що коронавірус, як і ВІЛ, має свій генетичний матеріал у вигляді РНК, але, на відміну від ВІЛ, не має механізму для перетворення РНК в ДНК. А доцент кафедри біохімії та інформатики Університету Пердью, США і один авторів дослідження Маджид Каземян зазначив, що це відкриття має два важливих значення.

Читайте також: Чи впливає група крові на ризик зараження та перебіг Covid-19. Дослідження

«Сьогодні відносно мало відомо про те, чому у деяких людей результат тесту на коровірус позитивний навіть через довгий час після інфікування. Одним із пояснень цього явища було інтегрування коронавірусу в геном людини, але наші дані цього не підтверджують», – розповів Каземян.

За його словами, якби вірус зміг інтегрувати свій генетичний матеріал в геном людини, це могло означати, що будь-яка інша мРНК могла б зробити те ж саме. 

Відомо, що генетичний матеріал деяких вірусів може бути інтегрований в ДНК людини та інших тварин. Людська ДНК містить приблизно 100 000 фрагментів ДНК вірусів, накопичених нашим видом за мільйони років еволюції. Загалом ці загублені частинки вірусів складають трохи менше 10% генетичного матеріалу в наших клітинах.

Нагадаємо, що люди, які вели малорухливий спосіб життя, з набагато більшою ймовірністю були госпіталізовані і померли від Covid-19, ніж ті, хто регулярно займався спортом. Детальніше про результати цього дослідження дізнавайтеся тут.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!