Київ

У Києві «лежачі поліцейські» на дорогах можуть замінити «берлінськими подушками». Що це таке

3895 0
Столична велоспільноста знайшла порозуміння з мерією Києва щодо розміщення на дорогах «берлінських подушкок». Стан проєкту поки на рівні ідеї.
Фото: Дар

Фото: Дар'я Кучер

На дорогах Києва можуть з'явитися «берлінські подушки» на заміну застарілому засобу заспокоєння руху – «лежачим поліцейським». Про це йшлось на першій після дворічної перерви Київській майстерні міста, яка відновила свою роботу 26 червня. 

Столичні урбаністи та громадські активісти, зокрема порушували питання встановлення «берлінських подушок» замість «лежачих поліцейських». За словами, директорки U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») Анастасії Макаренко представникам мерії сподобалась така ідея.

«На Майстерні домовилися про потребу опрацювати найближчим часом питання встановлення «берлінських подушок» в першу чергу там, де проходить рух громадського транспорту», - зазначила вона. 

Берлінська подушка (англ. speed cushion) – це засіб зниження швидкості руху приватних авто. Складається з декількох штучних нерівностей, що розташовані посеред проїжджої частини з проміжками між ними. Ширина цих елементів є такою, що приватні авто змушені пригальмовувати і виїжджати на підвищення однією стороною. Водночас спецтехніка та автобуси, що мають ширшу колісну базу просто пропускають цю нерівність між колесами, що не впливає на їх рух. 

Також таку штучну нерівність без зупинки можуть об’їжджати двоколісні транспортні засоби. Тож такий засіб на відміну від «лежачих поліцейських» є безпечним для велосипедів, електросамокатів або моноколес.

Таким чином, їхнє завдання зводиться до того, щоб зупиняти «лихачів» на легковиках – громадський транспорт і інша техніка з широкою колією зможуть безперешкодно проїжджати через такі подушки, без дискомфорту для пасажирів.

В Україні такі засоби вже встановлені у Львові, Вінниці, Івано-Франківську, Маріуполі та інших містах.

Зазначимо, у Львові перші «берлінські подушки» з'явились у 2021-му. Вони мають такий вигляд: 

До слова, берлінські подушки вперше з’явилися в столиці Німеччини, саме цим і пояснюється їх назва. Однак поширені такі лежачі поліцейські не тільки в ФРН, але і в інших країнах Західної і Північної Європи.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!