Від сьогодні в Україні починають діяти оновлені правила перетину кордону

1219 0
Через штам Дельта в Україні посилюють правила перетину кордону.
Photo by Leonardo Miranda on Unsplash

Photo by Leonardo Miranda on Unsplash

Від сьогодні, 5 серпня, в Україні діють оновлені правила перетину кордону. Так, для іноземців обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на Covid-19 та один з таких документів:

  • негативний результат тестування на Covid-19 методом ПЛР (не більше, як за 72 години до перетину кордону),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше, як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від Covid-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

 

За відсутності повного курсу вакцинації від Covid-19 іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює додаток «Вдома» та бере на себе зобов'язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тесту на Covid-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Читайте також: Врятуватися від «Дельти», або коли Львівщина досягне колективного імунітету

Перетин державного кордону є безперешкодним для громадян України за умови наявності одного з 2 документів:

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від Covid-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях,
  • довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від Covid-19.

 

Якщо такі документи відсутні, громадяни України (крім осіб до 18 років та інших категорій, визначених постановою) встановлюють застосунок «Вдома» та беруть на себе зобов'язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на Covid-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

Невакцинованим громадянам, які прибувають з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, потрібно перебувати на обов’язковій 14-денній самоізоляції без права її дострокового завершення.

Діти до 12 років не потребують довідок про тестування. Діти з 12 до 18 років повинні мати довідку про тестування, але звільнені від самоізоляції зі встановленням додатка «Вдома».


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!