Київ

Водопровідне та каналізаційне господарство Києва повернуть в управління міста

528 0
Майно передадуть новоствореному комунальному підприємству.

Київрада прийняла рішення про припинення дії договору на володіння та користування водогонами та каналізацією міста, яке було передано ПрАТ «АК «Київводоканал». Рішення підтримали 74 депутати. 

Як стверджує пресслужба КМДА, майно передадуть новоствореному комунальному підприємству для подолання кризи та виконання нагальних заходів для стабілізації роботи господарства.

«Це необхідний крок, зумовлений низкою критичних факторів, які ми сьогодні бачимо в роботі підприємства. Зокрема, негативна тенденція до збільшення кількості аварій, відсутність достатніх інвестицій у модернізацію, невиконання інвестиційної програми на необхідному рівні та інші критично важливі для міста інфраструктурні проєкти, які не виконуються. І місто вважає своїм обов’язком не допустити подальшої ескалації, яка б торкнулась безпосередньо киян як споживачів послуг. Ми напрацювали антикризовий план, виконали перші підготовчі роботи для функціонування нового комунального підприємства», – пояснив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, досвід країн Європи свідчить про тенденцію до повернення господарських активів міст в управління муніципальних компаній.

«Місто як власник повинне стабілізувати роботу систем водопостачання та водовідведення, вжити антикризових заходів і не допустити збоїв у роботі, а в перспективі – забезпечити проєкти модернізації обʼєктів як елементів життєзабезпечення міста», – пояснив він.

Нагадаємо, у 1992 році на базі виробничого управління «Київводоканалу» було створене державне комунальне об’єднання «Київводоканал». У 2001 році його реорганізували у відкрите акціонерне товариство, яке згодом стало приватним акціонерним товариством.

Як повідомляла Київська прокуратура, за результатами розслідувань діяльності службових осіб ПрАТ "АК «Київводоканал» у 2021-2023 роках правоохоронці скерували до суду 4 кримінальні провадження на загальну суму збитків у 67 млн гривень. Правоохоронці розслідують стосовно ПрАТ "АК «Київводоканал»ще 5 проваджень. 

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!