Восени у Львові планують висадити понад 2800 дерев. Як кожен може долучитись

1039 0
Для тих, хто хоче долучитися до озеленення міста, у кожному районі робитимуть спеціальну акцію, під час якої будуть саджати дерева.
Фото: Тарас Бабенчук

Фото: Тарас Бабенчук

Львів’ян запрошують долучитись до озеленення міста. Вже цієї осені у Львові планують висадити понад 2800 дерев, повідомляє ЛМР.

За словами керівниці управління екології та природних ресурсів Олександри Сладкової, до висадки запрошують долучитись усіх охочих мешканців та підприємців.

Читайте також: У Львові впорядкують сквер біля музею «Русалка Дністрова»

Під час буревію у Львові поламало понад 700 дерев. Крім того, велика кількість дерев старіють або знаходяться в неналежному стані. Відтак, цього року було вилучено 3200 дерев.

«Цієї осені посадимо 2843 дерева і на них вже виділені кошти. Близько 100 місць для висадки дерев ми визначили для потенційних спонсорів, якщо вони матимуть таке бажання. Зазвичай це найцентральніші місця, такі, як проспект Свободи, наприклад, бо там потрібно замінити багато дерев, тому що під час буревію чимало дерев постраждало, особливо на площі Івана Підкови і вздовж лінії тролейбусу», – каже Олександра Сладкова.

Цього року у Львові вже висадили приблизно 500 дерев, у тому числі завдяки проєкту «мільйон на район», метою якого було дати поштовх для озеленення в місті.

«Цьогоріч в місті вже посаджено понад 460 дерев, з яких 260 було висаджено спонсорських дерев ще весною. Цього року кошти на саджанці передбачені в бюджеті розвитку міста, і в нас була ініціатива «мільйон на район», де йдеться про те, що кожний район садить дерев і кущів на мільйон гривень. В кожному районі є понад 300 дерев і близько 600 кущів», – каже посадовиця.

Читайте також: У парку «Горіховий гай» до Дня Незалежності висадили першу клумбу. Фото

Для тих, хто хоче долучитися до озеленення міста, у кожному районі робитимуть спеціальну акцію, під час якої будуть саджати дерева. Для цього навіть свторили інтерактивну карту висадки дерев.

«Там, де поблизу є парк, або громадський простір мешканці можуть брати участь у такому маленькому святі озеленення і посадки. Зокрема, це місяця на проспекті Свободи, в сквері Святого Юра, в Рясне, біля нового болотяного парку, а також в Гряді, бо мешканка цього села виграла у конкурсі «Озеленіть мою вулицю». Також ми плануємо озеленити Покровську площу і шукаємо спонсора для цієї посадки, бо там має бути посаджено 18 чорних сосен, і якраз для цієї посадки відремонтований сквер», – каже Олександра Сладкова.

Крім того, у місті планують запустити проєкт «Родинне дерево», аби при народжені дитини мешканці могли звернутися і на її честь посадити дерево. Для того, аби взяти участь у проєкті, необхідно до 1 жовтня 2021 року заповнити форму.

Для тих, хто хоче долучитися до озеленення Львова і посадити дерево, запрошують зголошуватись та заповнювати форму.

Нагадаємо, буревій, який пронісся Львовом у червні, завдав великої шкоди. Лише на Личаківському цвинтарі повалило близько 30 дерев, 250 гіляк, а також пошкодило більше 100 надгробків, багато з яких є дуже цінними.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!