Випускники шкіл відтепер отримуватимуть свідоцтва замість атестатів зрілості

1867 0
У Міносвіти кажуть, що атестат – пережиток радянських часів, якого немає в цивілізованих країнах.
ілюстративне фото: dyvys.info

ілюстративне фото: dyvys.info

Випускники українських шкіл більше не отримуватимуть атестати зрілості по завершенні 11-ти класів. Документ замінять на свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Таке рішення учора, 6 березня, ухвалив Уряд, повідомляє прес-служба Міносвіти.

«Є ціннісні речі, які потрібно також враховувати під час реформи. Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена», – каже міністерка освіти Лілія Гриневич.

Читайте також: Які зміни чекають на випускників у 2019 році. Три нововведення ЗНО

Також в рішенні Уряду ідеться про те, що після 4-го класу школярі отримуватимуть свідоцтво про здобуття початкової освіти, а після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти. Раніше в Україні не було документу єдиного зразка по завершенні початкової школи. Зараз свідоцтво не видаватимуть безпосередньо школярам, проте інформацію з нього заноситимуть в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це, кажуть в Міносвіти, полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.

Усі ці документи, кажуть в Міносвіти, мають бути доступними і для людей з порушеннями зору, тому їх також друкуватимуть шрифтом Брайля.

Читайте також: 10 шкіл Львова увійшли у топ-100 найкращих в Україні

«У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться», – каже Лілія Гриневич.

Нагадаємо, в Україні триває реформа шкільної освіти, що почалась із початкової школи. Цього року до Нової української школи піде вже другий набір першачків.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!