Як біженцям та переселенцям отримати дані про зроблені щеплення. Пояснення

1331 0
МОЗ із Центром громадського здоров‘я розробили рекомендації про те, як переселенцям чи біженцям та їхнім дітям отримати дані про вакцинацію.
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Через війну багато людей вимушені змінювати місце проживання. Дехто не має на новому місці медичної документації, тому не може підтвердити вакцинальний статус дітей і свій власний. Так, Міністерство охорони здоров’я з Центром громадського здоров‘я розробили рекомендації про те, як переселенцям та біженцям отримати дані про проведену вакцинацію.

В яких документах є записи про статус щеплень?

Підтвердити статус щеплень можна завдяки записам в первинній обліковій документації:

 • «Історії розвитку дитини» (форма № 112/о)
 • «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о)
 • «Медичній карті амбулаторного хворого» (форма № 025/о);
 • Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ)
 • Міжнародному свідоцтві про вакцинацію
 • Довідці про проведені щеплення
 • Інших медичних документах, що містять відомості про проведені щеплення.

 

Як підтвердити дані щодо вакцинального статусу переселенцям?

Якщо ви перемістилися всередині країни і не маєте документів, що підтверджують вашу вакцинацію або вакцинацію дитини, вам або законному представнику дитини потрібно: 

 • Зв’язатися з лікарем, із яким укладена декларація, або з відповідальним представником медичного закладу, де працює лікар, із запитом про отримання довідки про проведені щеплення або для внесення медичних записів до ЕСОЗ (за наявності технічної можливості та/або фізичної доступності).
 • Якщо лікар чи медзаклад мають технічну можливість та/або фізичний доступ, вони вносять дані про вакцинацію до ЕСОЗ на підставі записів у паперовій первинно-обліковій медичній документації.
 • Якщо можливості внести дані до ЕСОЗ немає, медичний працівник формує довідку про проведені щеплення із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о), яка зберігається у лікаря чи в закладі, та відомостей, що вже внесені в ЕСОЗ. 

 

Додамо, що довідка формується або в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису, або в паперовій формі з засвідченням підписом медпрацівника, який її сформував, та печаткою медзакладу. Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилають запитувачу засобами електронної комунікації. Обирати форму довідки треба з урахуванням технічної можливості її надавача. 

Читайте також: Бустерна доза. Навіщо, кому потрібна, як отримати і чим відрізняється від додаткової

Назви антигенів, проти яких проведені щеплення, у довідку відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В – HepB).

Якщо у вас немає документального підтвердження вакцинального статусу, вважається, що ви не робили щеплень і курс доведеться починати спочатку.

Як підтвердити вакцинальний статус людині, що виїхала за межі країни?

Якщо у вас або вашої дитини немає документів на підтвердження вакцинації, вам або законному представнику дитини необхідно:

 • Зв’язатися з лікарем, із яким у вас укладена декларація, або з відповідальним представником медичного закладу, де працює лікар.
 • Запитати про отримання довідки про проведені щеплення.
 • Отримати від медичного працівника закладу довідку про проведені щеплення. Її заповнюють із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о), яка зберігається у такого надавача, та відомостей, внесених до ЕСОЗ. Довідка формується в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису або в паперовій формі з засвідченням підписом медпрацівника, який її сформував, та печаткою медзакладу.

 

Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилають запитувачу засобами електронної комунікації. Обирати форму довідки треба з урахуванням технічної можливості її надавача. 

Читайте також: У додатку «Дія» з’явились бустерні covid-сертифікати. Як згенерувати

Назви антигенів, проти яких проведені щеплення, вносять у довідку відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В – HepB) для полегшення сприйняття медичними працівниками.

Якщо вам не вдасться документально підтвердити проведені щеплення, вважатиметься, що ви їх не робили, і курс імунізації доведеться починати спочатку. При цьому щеплення необхідно проводити відповідно до Національного календаря щеплень країни перебування.

Нагадаємо, в Україні скасували карантинні зони та дозволили працювати без щеплень від Covid-19. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!