Акцент дня: Поліція одинадцятий день шукає вбивцю подружжя на Львівщині. У нього відсутня половина вказівного пальця на лівій руці, на правому плечі – татуювання, ліва нога дещо коротша за праву.
Читайте також: Конфлікт у львівській школі. Суд відмовив у задоволенні позову колишній директорці. Пів року тривала судова тяганина.
Ситуація на фронті: За даними Генштабу, за добу відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках, відповідно 50, 38 та 31 боїв.
Російські загарбники завдали по території України одного ракетногт удару, 38 авіаударів, скинувши 67 керованих авіаційних бомб. Крім цього, залучили для ураження понад 400 дронів-камікадзе та здійснили понад 2 250 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах.
Читайте також: У Раді пояснили, чому ТЦК здійснили рейди на концерти та в заклади. За словами нардепа, такі заходи необхідні, бо бойові підрозділи Сил оборони потребують доукомплектування.
Та: У застосунку «Армія+ з’являться нові функції. Матиме навчальний модуль. У майбутньому в застосунку також з’являться електронний військовий квиток та соціальні послуги і бонуси від бізнесів.
Тема дня: Як колишній механік, банкір і кицька Ракета збивають «шахеди» на Львівщині. Поряд із ними завжди є чотирилапа товаришка Ракета – кішка, яка не боїться пострілів, бо «відряджена» до зенітного ракетного полку. «Це страшно, але боятися часу нема. Наша пильність і влучність можуть урятувати багато життів», – кажуть бійці, які збивають «шахеди» на Львівщині. Як відбувається чергування, скільки на них людей та як потрапити в мобільні вогневі групи – у матеріалі.
Ключові події:
1. Скільки українців довіряють президенту Зеленському. Опитування. Показник не змінився із травня 2024 року.
Читайте також: Міська рада Львова шукає на роботу працівників. Перелік вакансій. Кандидату на посаду заступника директора юридичного департаменту пропонують 49 000 грн зарплати.
Та: У Львові назвали переможця премії імені Бандери. Переможців обирали у трьох номінаціях: громадська, політична та науково-навчальна діяльність;
2. Львівщина першою в Україні розробила План трансформації вугільного мікрорегіону. До Плану дій включили 47 проєктних ідей загальною вартістю 10,1 млрд гривень.
Читайте також: ТРЦ Gulliver в Києві оцінили у 7,6 мільярда гривень. АРМА оголосить конкурс на відбір управителя.
Та: На Львівщині запрацює ще одне комунальне підприємство. Реставруватиме пам’ятки культурної спадщини і музейні фонди, які зараз зберігаються у сховищах;
3. У 2025 році планують почати будувати євроколію, яка проходитиме через Львів. Згідно з проєктом, вона має з’єднати Краків, Львів, Чернівці, Сучаву та Унгени.
Читайте також: У Львові запустять новий автобусний маршрут. Ініціативу підтримали після розгляду електронної петиції.
Та: Де у Львові купити ЛеоКарт. Перелік локацій;
4. Яку обрати вакцину від грипу і яка між ними різниця. Сезон грипу наближається, тож лікарі радять вакцинуватися. А яку вакцину від грипу обрати пояснює сімейна лікарка Людмила Звір-Мацко.
На цю ж тему: Двоє чоловіків померли через коронавірус на Львівщині. Вони мали супутні захворювання.
Читайте також: У Львові планують реконструкцію озера. Які роботи виконають. Місто знайшло можливість відремонтувати аварійний берег Левандівського озера;
5. Львівський науковець відтворив вигляд втраченої давньоруської церкви в Перемишлі. У 2015–2017 роках під час розкопок археологи виявили її фундаменти.
Читайте також: На Львівщині створили мобільний додаток для подорожей історичними місцями регіону. У додатку зібрали понад 450 об’єктів культурної спадщини та 20 туристичних маршрутів Львівщини.
Та: У Будинку з хлібною лавкою розібрали внутрішні перекриття. Будівля має статус памʼятки архітектури місцевого значення, що засвідчує відповідна табличка на фасаді споруди.
А також: У Львові «Дударик» відкриє новий концертний сезон. У програмі презентація п’яти концертних програм.
Слава Україні. Гарного Вам дня!