Україна

Як отримати відстрочку від мобілізації. Пояснення

24478 0
Для отримання відстрочки потрібно подати заяву.
фото умовне

фото умовне

Під час мобілізації не всі військовозобов’язані можуть бути призвані. Українці мають законне право на відстрочку від призову. Для отримання відстрочки необхідно особисто подати заяву на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

До заяви необхідно додати документи або завірені копії цих документів, що підтверджують право на відстрочку. Це можуть бути медичні довідки, документи про сімейний стан, довідки з місця роботи або навчання. Копії цих документів повинні бути засвідчені в установленому порядку. Про це повідомив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.

Для кожної категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації є визначені зразок заяви та перелік документів, які необхідно подати на комісію для отримання довідки.

Читайте також: У мобільному застосунку «Резерв+» з'явиться важливе оновлення

«При районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки створюються комісії, які розглядають подані заяви. Комісія вивчає отримані документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки. Важливо, що комісія зобов'язана розглянути заяву протягом семи днів з дати її надходження», – наголосив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.

На основі розгляду документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Якщо рішення позитивне, військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки. У разі відмови заявнику надається письмове повідомлення із зазначенням причин відмови, що дає можливість оскаржити рішення у судовому порядку.

«Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов’язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Варто звернути увагу, що у статті 23 внесено зміни та обмежено категорії осіб, яким може бути надана відстрочка від призову», - зазначив Тарас Грень.

Про те, хто може отримати відстрочку читайте тут.

Нагадаємо, до 16 липня усі військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років повинні оновити свої персональні дані. Це можна зробити через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) або за допомогою застосунку «Резерв+» від Міноборони. Дані мають оновити й військовозобов'язані жінки.

Чи запрацювала електронна черга у львівському ТЦК та що кажуть призовники читайте у нашому матеріалі.

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!