Як працюватимуть школи з 1 вересня у «червоних зонах». Пояснення уряду

2244 0
Водночас правила роботи шкіл в умовах пандемії вже розробили у МОН.
фото: ridna.ua

фото: ridna.ua

У регіонах, де через велику кількість хворих на коронавірус запровадять «червону зону» – найвищий рівень обмежень,  школи відправлятимуть на карантин, а потім знову відкриватимуть. Про це в інтерв’ю «Радіо Свобода» розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також: Важливо дивитися в очі. Як карантин змусив львівських учителів іти в онлайн

Він каже, що карантин вводитимуть такий самий, як при інших епідеміях.

«Наприклад, коли епідемія грипу або якась інша інфекція, то закривають школи на 2 тижні, діти вчаться вдома дистанційно, а потім знову йдуть у школу», – розповів прем’єр.

Він наголосив, що з 1 вересня в Україні почнеться «нормальний навчальний рік». Для цього уряд провів усі необхідні заходи та запустив відповідні процеси в областях. Контролюють їх виконання голови ОДА, каже Шмигаль.

«Люди переживають. Є якісь спекуляції, маніпуляції, що всі будуть вчитися вдома, що соціалізація дітей не відбудеться. Є маса прохань: пустіть хоч в перший клас хоч на один день дітей, щоб діти побачили, що це таке. Ні. В нас навчальний рік починається 1 вересня», – переконує Денис Шмигаль.

Водночас правила роботи шкіл в умовах пандемії вже розробили у МОН. Щоб розпочати навчальний рік з 1 вересня, українські школи повинні забезпечити дотримання соціальної дистанції та правил гігієни. Всі школи необхідно забезпечити дезінфікуючими засобами і масками, обладнати місця для обробки рук, створити умови для соціального дистанціювання.

Для дотримання соціального дистанціювання МОН рекомендує:

  • відкрити кілька входів
  • збільшити відстань між партами
  • використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами
  • використовувати великі приміщення – актові зали та коридори, адаптовані для потреб навчання
  • проводити заняття на відкритому повітрі
  • встановити гнучкий графік занять для різних категорій учнів.

Читайте також: Easy English на карантин. Підбірка безкоштовних ресурсів, щоб вивчити англійську мову

Крім того, школам рекомендують закріпити за класами окремі навчальні кабінети, а вчителям – мінімізувати фізичний контакт з учнями. Керівництво шкіл може запровадити гнучкий навчальний процес з можливістю перенесення термінів канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!