Як українці ставляться до 9 травня. Опитування

847 0
Ставлення до Дня Перемоги відчутно змінилося.
Фото: Укрінформ

Фото: Укрінформ

Підхід до відзначення Дня Перемоги 9 травня значно змінився серед українців. У 2024 році лише 11% залишилося прихильниками цього свята, що менше, ніж прихильників Дня праці 1 травня. Про це свідчать результати соціологічного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Дослідження показало, що загалом українці ставляться до свят з любов'ю та повагою, якщо рік тому 2% опитаних  не ставилися до яких-небудь офіційних свят, як до важливих або улюблених, то зараз таких взагалі не залишилося. Згідно з даними дослідження, більшість населення України святкує Різдво Христове та Великдень як найбільш популярні свята, з відсотком у 70% та 68% відповідно. 

Ставлення до Дня Перемоги 9 травня відчутно змінилося. У 2010 році це було одне з найвагоміших свят, як вважали 58% населення. Проте до 2021 року його популярність впала вдвічі, і лише 30% вважали його найбільш значущим. У 2023 році залишилося лише 13% прихильників цього свята, менше за прихильників Дня праці. У 2024 році кількість прихильників стала ще меншою — всього 11%. Це, очевидно, пов'язано з воєнним конфліктом та тим, що День Перемоги в росії активно відзначається як мілітаристське та агресивне свято.

Упродовж 17-23 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). 
 
Нагадаємо, що минулого року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про святкування в Україні Дня Європи 9 травня. Він також подав законопроєкт про те, щоб зробити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
 
___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!