Як у Львові контролери перевіряють оплату проїзду в громадському транспорті

7367 0
У Львові тестують безготівкову оплату на трьох маршрутах.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

З 5 червня у Льовві тестують безготівкову оплату проїзду. Наразі скористатися електронною оплатою можна на трьох автобусних маршрутах: №3А, №1А та №10, на яких курсують 28 автобусів. 

Як контролери перевіряють оплату проїзду

«Під час посадки в громадський транспорт водії видають пасажирам квитки. А я сканую QR-коди на них і ЛеоКарти, які прикладали до валідаторів. Щоб перевірити оплату проїзду пасажирами, які скористалися карткою Visa/MasterCard або мобільним телефоном через валідатор, блокую його своїм терміналом. Після цього всі дані з валідатора переходять у термінал. Це дає можливість при прикладанні картки до термінала перевірити, чи завалідований квиток пасажира. На екрані з’являється інформація про це», – пояснила контролерка Наталія Драч у коментарі Tvoemisto.tv.

І наголошує: щоби переконатися, що оплата проїзду є успішною, варто орієнтуватися на зелену галочку на валідаторі й одинарний звуковий сигнал. Контролер перевіряє сам факт валідації, а не списання коштів із картки. Після безготівкової оплати не потрібно брати у водія квиток.

Автоматизована системи оплати проїзду побудована на основі відкладеної авторизації. Тому інформація про списання коштів за проїзд приходить впродовж одного-двох днів. Це зроблено для швидкої посадки пасажирів у транспорт. Пасажири можуть отримувати сповіщення в застосунку про передавторизацію – на рахунку «заморожується» одна гривня. Так система перевіряє, чи картка активна. Після зняття плати за проїзд ця гривня повертається на рахунок.

Нагадаємо, що . Tvoemisto.tv дізналося, як працює електронна оплата, і запитало львівʼян, наскільки це зручно та що можна покращити. Детальніше читайте у матеріалі за посиланням.

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!