Як «Електрон» у Львові виготовляє новенькі трамваї для міста. Фоторепортаж

17918 0
10 трамваїв Львів отримає наприкінці 2022 року.
Фото: Тарас Бабенчук

Фото: Тарас Бабенчук

На заводі «Електронмаш» розпочали виробництво десяти трамваїв для Львова. Вони будуть більш екологічними та матимуть кращий дизайн. Про це сьогодні під час візиту голови Верховної Ради Дмитра Разумкова на підприємство розповіли Тvoemisto.tv працівники концерну. 

Корпуси для трамваїв виготовляють із нержавіючої сталі. Сьогодні у цеху уже можна побачити перші кузови, майбутні кабіни водія.

«Це перші секції трамваїв для Львова. Їх має бути десять. Виготовляємо їх з нержавіючої сталі, яка не підлягає корозії. Він буде більш економним, приємним для пасажирів і матиме кращий дизайн», – розповів у коментарі Тvoemisto.tv керуючий справами на заводі Ігор Романишин.

Для Львова виготовлять 30,2 метрові багатосекційні трамвайні вагони з широкими дверима та низькою підлогою. У 2016 році Львів уже купив 7 нових трамваїв «Електрон». Більшість із них курсують на маршруті №8 на Сихів.

Читайте також: Разумков у Львові пообіцяв голосувати за законопроєкт про підтримку вітчизняних виробників 

Перша поставка п’яти трамвайних низькопідлогових вагонів планується до червня 2022 року, а наступні 5 трамваїв до грудня 2022 року. 

Тендер відбувся у 2020 році, закупівлю трамваїв місто проводить у співфінансуванні Європейського інвестиційного банку. Переможця тендеру на їх постачання визначили у вересні 2020-го, тоді ж і підписали договір із Консорціум ТзОВ «Спільне українсько-німецьке товариство Електронтранс» та ТзОВ «Завод ЕлектронМаш».

Ухвалу про участь Львова у програмі «Міський громадський транспорт України» депутати ЛМР підтримали у листопаді 2017 року. Тоді мова йшла про 120 автобусів різної місткості та 10 трамваїв. Згодом чиновники передумали купувати малі автобуси, а натомість вирішили купити 100 великих. 

У тендері на купівлю 100 нових автобусів за кошти ЄІБ перемагала білоруська компанія. Такий висновок експертів Європейського банку, однак міський голова Львова заявив про те, що місто відмовляється від того, аби купувати білоруські МАЗи і буде оголошувати новий тендер. За його словами, потрібно, щоби уряд України ввів «захисні тарифи», так зване мито, аби підтримати українського виробника, і той мав доступ до дешевих кредитних ресурсів. Детальніше читайте за посиланням.

Ольга Коваль

Фото і відео Тараса Бабенчука

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!