Як унікальний 250-річний храм біля Львова повертають до автентичного вигляду. Фото, відео

2386 0
Храм збудований у галицькому стилі, збоку є і дерев'яна дзвіниця.
фото тараса бабенчука

фото тараса бабенчука

У селі Жирівка, що за 15 км від Львова, розпочали реставрацію храму Святого Архистратига Михаїла УГКЦ. Ще рік тому церква виглядала зовсім по-іншому, зокрема, була покрита металевим шифером та іншими матеріалами, невластивими дерев’яним храмам.

Як повідомляє у коментарі під час стріму Tvoemisto.tv адміністратор парафії, отець Юрій Мицько, цьогоріч церква святкує 250-річчя з дня побудови та освячення і якраз в цей час їй починають повертати автентичний вигляд.

«За цей рік змінили покриття стін з металу на гонт, так вона отримала первісний вигляд, як 250 років тому. Це лише перший етап робіт. Коли вдасться зібрати кошти, то замінять і бляху, яка є на куполах», – каже він.

Читайте також: Для священників УГКЦ на Львівщині проведуть семінари про збереження пам’яток

Храм збудований у галицькому стилі, збоку є і дерев'яна дзвіниця. За словами доцента кафедри реставрації архітектурно-мистецької спадщини Національного університету «Львівська політехніка», архітектора та реставратора Юрія Дубика, роботи тут складні, однак є релігійна громада, яка намагалася вже віддавна докластися до реставрації.

«Храм був закритий бляхою ззовні і було важко оцінити технічний стан зрубу під нею. Тому ми допускали, що він може бути в складному стані. Водночас проєкт передбачає не лише заміну одного покриття на інше, а й укріплення стін», – розповідає архітектор.

Цікаво, що вівтар, який є в церкві Святого Архистратига Михаїла, за припущенням польського дослідника Гембаровича у 60-х роках 20 століття, примандрував сюди з Латинської катедри, що на площі Ринок у Львові. Він вважав, його колись купили для цього храму. Однак це лише гіпотеза. Юрій Дубик зауважує, швидше за все, за структурою і способом виконання, вівтар виконаний для церкви латинського обяду, зокрема для одного з костелів.

Нагадаємо, що раніше відреставрували й храм у Вовкові біля Львова. До цього він був обшитий бляхою, як і більшість дерев’яних пам’яток довкола Львова і на Західній Україні. До змін у церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці доклалися багато людей – ціла ініціативна група мистецтвознавців, реставраторів та місцевих мешканців. Детальніше про цю та інші дерев'яні церкви у селах біля Львова читайте за посиланням.

Фото Тараса Бабенчука


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!