Як зміняться дати свят унаслідок календарної реформи в УГКЦ

2958 0
Їх святкуватимуть на 13 днів раніше звичного.
фото: костянтин баранюк

фото: костянтин баранюк

Із 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква переходить на новий стиль – це стосується нерухомих свят, тобто тих, які щороку припадають на одну й ту ж дату. Це більшість Господських та Богородичних празників, а також дні вшанування святих. Їх святкуватимуть на 13 днів раніше звичного. Молодь і Редемптористи поясннюють, як зміняться дати святкування дванадесятих празників.

Читайте також: Коли Україна святкуватиме традиційні свята, якщо перейде на григоріанський календар

Нагадаємо, що вчора Архиєрейський Синод УГКЦ прийняв рішення, що з 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква перейде на новий календар для нерухомих свят. Календарна реформа матиме два етапи. Перший стосується нерухомих свят (Різдво Христове – 25 грудня, Богоявлення – 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці – 25 березня, Покрова Пресвятої Богородиці – 1 жовтня та інші), а другий – святкування Пасхи. Наразі між світовими християнськими Церквами ведеться дискусія щодо спільної оновленої Пасхалії, яка дасть змогу цілому християнському світові святкувати Пасху разом. Це рішення має назріти до 2025 року, коли ми святкуватимемо річницю Нікейського собору 325 року.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав пояснив, що означає календарна реформа у церкві, чому про неї згадали саме зараз та чому у час війни важливо не боятись.

Інфографіка: Молодь і Редемптористи

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!