Які правила діятимуть у школах цього навчального року. Пояснення

1152 0
Учні 1-4 класів можуть пересуватися школою без масок, для учнів, старше 12 років, носіння масок під час пересування – обов’язкове.
Фото: Христина Гоголь

Фото: Христина Гоголь

МОЗ опублікувало нові карантинні вимоги для закладів освіти. Відповідний документ з’явився на сайті міністерства, передає НУШ.

У школах мають діяти такі правила:

 1. Керівник закладу освіти повинен забезпечити інформування учасників освітнього процесу щодо вакцинації для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
 2. Знімається вимога допуску працівника лише після проведення термометрії. Водночас лишається вимога не допускати працівника в разі темперетари вище 37,2 і ознак респіраторного захворювання. 
 3. Батьки можуть заходити в школи за умови використання засобів індивідуального захисту, проведення термометрії безконтактним термометром, попереднього узгодження з керівником закладу освіти.
 4. Працівники мають використовувати маски під час спілкування одне з одним.
 5. Учні 1-4 класів можуть пересуватися школою без масок, для учнів, старше 12 років, носіння масок під час пересування – обов’язкове.
 6. Як і раніше, на уроках учителям рекомендують використовувати захисні щитки.
 7. Вчителі перед уроками мають опитати учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань. Якщо такі ознаки виявляють за відсутності батьків, учень одягає маску та має бути тимчасово ізольований в спеціально відведеному для цього приміщенні. Також про це інформують батьків та спільно з ними вирішують, чи скеровувати дитину до медичного закладу. Приміщення, де виявили дитину з ознаками хвороби, провітрюють та проводять там дезінфекцію поверхонь.
 8. Якщо в учня виявили Covid-19, усі його/її однокласники потребують самоізоляції.
 9. Рукавчиками масками, респіраторами або щитками, а також окулярами мають бути забезпечені працівник на видачі їжі та працівник, який проводить розрахунок.
 10. Загалом усі працівники мають бути забезпечені масками з розрахунку 1 на 3 години роботи.
 11. Директор відповідає за те, щоб у медичному пункті школи були необхідні засоби та обладнання (безконтактні термометри, дезінфектори, антисептики для рук, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту).
 12. Також директор розробляє маршрут та розклад, за яким учні приходять у школу. Це потрібно зробити так, щоб уникнути скупчень. Наприклад, у розкладі занять необхідно передбачити можливість різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп. За можливості, проводити деякі заняття на свіжому повітрі.
 13. На всіх входах до школи необхідно створити місця для дезінфекції рук. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
 14. У туалетах повинні бути рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук) . Використання багаторазових рушників заборонено.
 15. Основним засобом гігієни рук має бути миття рук з милом. Антисептичні засоби треба використовувати лише за браком протічної води з милом. Також не рекомендується замінювати миття рук з милом або оброку антисептиками на протирання вологими антисептичними серветками.
 16. Наприкінці робочого дня потрібно провести дезінфекцію поверхонь (зкрема й, дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).
 17. Після кожного уроку проводити провітрювання класу протягом 10 хвилин.

Нагадаємо, що на дистанційне навчання школи Львова можуть перейти у тому випадку, коли 50% учнів будуть перебувати на самоізоляції.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!