Які зміни чекають на українських школярів?

16932 0
Міністерство освіти пропонує повернути в Україні 12-річне навчання в школах. Про це йдеться в концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років.
Фото: kidmade.com.ua

Фото: kidmade.com.ua

"Узгодити з типовими європейськими нормами загальну тривалість навчання в школі (до 12 років) та тривалість навчального року", - йдеться в переліку основних напрямків реформ освіти. Більш детально про це нововведення в документі не сказано.

Крім того, автори документа у сфері середньої освіти передбачають перехід старшої школи на профільну підготовку з 2017 року, а також створення навчальних закладів ІІІ ступеня нових типів. Також планується "поступово виділити III ступінь і заснувати окремі навчальні заклади, за винятком мистецьких, спортивних та кількох інших".

Як пише ZN.UA, 12-річку в Україні ввели в 2002 році, коли міністром освіти був Василь Кремень, однак у 2010-му Україна знову повернулася до 11-річного терміну навчання.

"Тема 12-річки була жахливо вульгаризирована Табачником. Цей дванадцятий рік формально був перенесений на дошкільну освіту. І якби європейські фахівці та експерти нас запитали, який у нас термін навчання, вони б отримали відповідь - 12-річний. Але насправді дошкільнятам не приділяється належної уваги", - зазначив він, додавши, що тему переходу на 12-річне навчання його відомство обов'язково буде піднімати, але "на сьогодні ця задача не першочергова".


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!