Яку допомогу надають дітям у нейрохірургічному відділенні львівської лікарні

932 0
Зазвичай у відділення звертаються із пухлинами головного та спинного мозку.
фото: лікарня святого миколая

фото: лікарня святого миколая

У Львові в дитячій лікарні Святого Миколая Першого ТМО займаються хірургією епілепсій, пухлин головного і спинного мозку, вадами розвитку спинного мозку, вадами розвитку черепа, хірургічними втручаннями при спастиці і практично усіма втручаннями у світі. Про це в інтерв'ю  Tvoemisto.tv повідомив заступник медичного директора з психоневрології та нейрохірургії дитячої лікарні Святого Миколая, член Європейської асоціації дитячих нейрохірургів та Української асоціації нейрохірургів Михайло Ловга.

«Тепер робимо більше операцій, але не тому, що люди стали більше хворіти, а через розширення можливостей. Пацієнти щораз більше про нас дізнаються, бачать проліковані випадки, результати, спілкуються між собою, от і звертаються. Маємо пацієнтів не лише з України, а й з-за кордону. До нас часто звертаються українці, які живуть в тій чи тій країні. Нові напрямки дали нам можливість зрости в професійному плані та рухатися в новому напрямку», – розповів нейрохірург. 

Читайте також: «Пухлини в дітей відрізняються від пухлин у дорослих». Інтерв'ю з дитячим нейрохірургом

За його словами, зазвичай у відділення звертаються із пухлинами головного та спинного мозку. Також із епілепсіями, вадами розвитку спинного мозку, вадами розвитку черепа, гідроцефалією. Остання є однією із найбільш поширених нейрохірургічних хвороб у дитячому віці, при якій усередині головного мозку накопичується забагато рідини.

«За рік робимо 30-40 таких операцій. Чимало в нас і ендоскопічних втручань та з шунтувальними системами. Що стосується пухлин, то за рік робимо 60-70 операцій, епілепсій – 20-ть, щодо вад розвитку спинного мозку – близько 30-ти. Також у відділенні почали виконувати судинні операції при хворобі Моя-Моя. На сьогодні у Львівській дитячій лікарні, мабуть, немає такої патології, яку ми не лікували б», – додав Михайло Ловга. 

Чому Михайло Ловга оперує пацієнтів, від яких відмовляються інші; де та у кого вчився; які випадки є найпоширенішими серед дітей – читайте у повному інтерв’ю за посиланням

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!