Євросоюз визнав українські Covid-сертифікати у застосунку «Дія»

1651 0
Covid-сертифікати, видані Україною, будуть прийматися для поїздок в країни Європейського Союзу з 20 серпня.
ФОТО З TWITTER ЄП

ФОТО З TWITTER ЄП

Євросоюз офіційно визнав, що українські Covid-сертифікати в застосунку «Дія» відповідають європейським. Із завтрашнього дня, 20 серпня, Covid-сертифікати, видані Україною, будуть прийматися для поїздок в країни Європейського Союзу.

«Це означає, що країна буде підключена до системи ЄС, і що COVID-сертифікати, видані Україною, будуть прийматися в ЄС з завтрашнього дня на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС», – повідомили в Єврокомісії, передає УП.

ЄС впроваджує сертифікати Covid-19, які вказують, чи людина щеплена, чи має імунітет, оскільки вона раніше була інфікована, чи нещодавно пройшла негативний тест. У Чорногорії, до прикладу, почали діяти нові правила задля безпеки від Covid. Там людям, що не мають Covid-сертифіката, заборонили доступ до низки заходів та послуг.

Як повідомили у прессслужбі Міністерства цифрової трансформації України, документ розробляли з урахуванням міжнародних вимог – EU Digital COVID Certificate Єврокомісії. Усі дані про пацієнта вносять в електронну систему охорони здоров'я. Його можна буде згенерувати в застосунку чи на порталі «Дія», а згодом також отримати паперовий у лікаря. Наразі ще триває тестування цих сертифікатів.

Читайте також: В Україні тестують Covid-паспорти та думають, що робити зі школами

Нагадаємо, вже наприкінці літа – на початку осені, за прогнозами медиків, варто очікувати чергову хвилю Covid-19. Чи буде в нас вирувати лише штам Дельта або ж інші різновиди коронавірусу, точно не відомо. Проте нова хвиля коронавірусної хвороби буде більш інтенсивною, аніж попередні, оскільки заразність щонайменше Дельта штаму вдвічі більша. До цього часу в Україні загалом і на Львівщині зокрема хочуть встигнути вакцинувати якомога більше людей. Потрібен колективний імунітет. Його вдасться досягти лише за умови щеплення 70% населення.

За підрахунками представника ВООЗ Ярно Хабіхта та львівських епідеміологів, щеплення 10% населення Львівської області планують досягнути до початку осені, а 60-70% – до кінця нового року. Такі заходи особливо важливі напередодні четвертої хвилі епідемії, про швидке наближення якої вже попереджають в уряді.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!