За три роки усі бібліотеки Львова перетворять на медіатеки

3681 0
У приміщеннях 40 бібліотек міста хочуть провести капітальний ремонт, оновити послуги та контенту до 2020-го року. Зокрема, 5 книгозбірень перетворять на сучасні культурні осередки. Що передбачає статус медіатеки, хто фінансуватиме проекти та яких закладів чекають зміни, розповів Tvoemisto.tv Михайло Мороз, очільник управління культури міськради.
Фото: chytomo.com

Фото: chytomo.com

Бібліотека стає медіатекою, коли в ній проводять капітальний ремонт, забезпечують сучасне наповнення фондів, додають нові послуги тощо. Також навчають працівників: вони проходять курси з проектного менеджменту, привітного й якісного обслуговування відвідувачів.

«Закладам ставлять нові виклики й завдання, які полягають в тому, що вони мають виконувати не лише функцію класичної книгозбірні, а й перетворитись на локальний осередок культурно-соціального життя громади», - пояснює Михайло Мороз.

За його словами, у Львові є 40 публічних бібліотек – 23 дорослих та 17 дитячих. До 2020-го року кожна з них має мати якісну інфраструктуру й добрий контент.

Читайте також: Бібліотеки на мапі Львова. Інтерактивна карта

У 2016-му успішний ремонт, як повідомив в.о. начальника управління культури ЛМР, вдалося провести в дитячій бібліотеці на вулиці Антоненка-Давидовича. Також одну з найбільших дитячих книгозбірень, що знаходиться на вул. Патона, перетворили на «комфорт-бібліотеку».

У 2017-му нове дихання отримають такі книгозбірні:

- Бібліотека № 26 на вул. Окружній,

«Урбан-бібліотека» на вул. Устияновича,

- «Сенсотека» на вул. Уласа Самчука в Стрийському парку, працівники якої вже мають новаторський підхід до змісту роботи бібліотеки й потребують капітального ремонту філії, що допоможе втілити проекти в життя,

- Бібліотека № 17 на вул. Городоцькій, колишнє приміщення кінотеатру, в якому хочуть відкрити сучасну «Інотеку»,

- Бібліотека на вул. Стрийській, відкриття якої готували й планували протягом минулого року.

Крім того, цьогоріч планують підготувати проект нової медіатеки на Сихові (просп. Червоної Калини, 58).

«Плани досить амбітні, але сподіваємося в 2017-му році максимально реалізувати плани на всіх адресах», - зауважив Михайло Мороз.

Додамо, що за його словами, фінансуватимуть капітальні ремонти й перетворення бібліотек будуть з Бюджету розвитку міста, а послуги медіатек не мають бути платними. Проведення тих чи інших заходів у приміщенні потребує ресурсів, тому бібліотека пропонуватиме організаторам події зробити відповідні благодійні внески, але загалом послуги мають бути безкоштовними.

Нагадаємо, у грудні 2015-го року Львів отримав звання місто літератури ЮНЕСКО. Цей статус передбачає  інтеграцію у світовий книжковий контекст та популяризацію українських культурних набутків у світі.

Спілкувалася Людмила Рубцова


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!