Замість закриття неба США може надати повітряну допомогу

9334 0
Для надання гуманітарної повітряної допомоги потрібно рішення Президента США Джо Байдена та виділення коштів із бюджету.
фото з відкритих джерел

фото з відкритих джерел

Американські сенатори із групи підтримки України намагаються переконати Президента США Джо Байдена надати Україні гуманітарну повітряну допомогу. Це має врятувати українські міста, які перебувають в облозі, а також стримати авіаудари Путіна.

2 березня сенатор Марко Рубіо надіслав лист Президенту США Джо Байдену із проханням терміново надіслати літаки із гуманітарною допомогою до українських міст, які перебувають під російською блокадою. У США є критики цієї пропозиції через страх загострення конфлікту з Росією. Сенатор Рубіо запропонував мінімізувати ризики ескалації шляхом встановлення прямої телефонної лінії між Департаментом оборони США та Міністерством оборони РФ, а також залученням третьої держави – Ватикану, Ізраїлю чи будь-якою іншої країни, яка не входить до НАТО та не пов’язана з Росією.

Читайте також: Підтримка вступу України до ЄС та НАТО - найвища за всю історію опитувань

3 березня із зверненням надати гуманітарну повітряну допомогу Україні у Сенаті виступив і лідер парламентської більшості Дік Дурбін.

Раніше США надавали гуманітарну повітряну допомогу Грузії. У 2008 році американські літаки прибули до Тбілісі, щоб стримати просування Путіна всередину країни. Присутність літаків США є запобіжником від обстрілів території, на якій вони знаходяться. 

Для надання гуманітарної повітряної допомоги потрібно рішення Президента США Джо Байдена та виділення коштів із бюджету. Раніше Президент США пообіцяв 6,4 млрд доларів у якості безпекової, гуманітарної та економічної допомоги для України та країн НАТО, які допомагають Україні. Виділення цих коштів планується у межах урядового фінансового законопроєкту, який Сенат пропонує розглянути тільки 11 березня. Для негайного виділення коштів сенатор Рубіо вніс окремий законопроєкт, який пропонується проголосувати позачергово. 

Читайте також: «Доведіть, що ви з нами». Зеленському у Європарламенті аплодували стоячи 

Українці та американці почали засипати сенаторів коментарями у Twitter, щоб змусити США негайно надати гуманітарну повітряну допомогу. Щоб долучитися до #SafeAirlfitUkraine, можна перейти за посиланням.

Нагадаємо, що напередодні українська журналістка емоційно дорікнула прем’єр-міністру Британії Борису Джонсону й іншим членам НАТО, які бояться Третьої світової війни, та закликала закрити небо над Україною – цього у відчаї просить український народ.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!