"Немає рук, немає картки". У відділенні ПриватБанку в Києві пораненому військовому відмовились видати картку
Поранений вирішив чекати на протез руки, що може зайняти місяці або рік
Hero Image

17 грудня 2025, 22:02

Патронатна служба «Янголи» повідомила про випадок, коли поранений український військовий не зміг отримати банківську картку для державних виплат через формальні процедури. Про це розповіла Патронатна служба «Янголи» у Facebook.

У повідомленні йдеться про 20-річного солдата, який пішов на війну у 18 років і в районі Ізюмського на Харківщині втратив усі кінцівки — зазнав високих ампутацій.

Медичний куратор патронатної служби привезла військового до відділення ПриватБанку на проспекті Берестейському, 27-А, щоб відновити банківську картку, на яку мають надійти державні виплати. Телефон із картками, зазначають у дописі, був втрачений у бою.

За інформацією «Янголів», менеджер у відділенні дістав готову картку та попросив: «візьміть її в руки і потримайте біля обличчя для фото».

У службі наголошують, що у пораненого немає рук. У результаті, як зазначено в повідомленні, «немає рук — немає картки», а тримати картку іншій людині «не можна».

Єдиною альтернативою, яку запропонували в банку, за словами служби, було оформлення довіреності та видача картки на ім’я медичного куратора. У дописі підкреслюють: «Людина, яка втратила на війні руки й ноги, не може отримати свої гроші, бо не має рук».

У патронатній службі зазначають, що, на їхню думку, рішення не шукали і людяності не проявили, адже для них «процедури важливіші за людину, яка за них воювала».

Як повідомляється, поранений вирішив чекати на протез руки, що може зайняти місяці або рік, і весь цей час залишатиметься без коштів, «які держава йому винна».




Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наш Facebook.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.


Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Транспорт та Інфраструктура
Кличко у Гданську обговорив із керівництвом ООН-Хабітат оновлення Генерального плану Києва
Мер підкреслив, що наразі Київ очікує від ООН-Хабітат подальшої практичної підтримки для реалізації цих напрацювань під час проведення конкурсу. Це необхідно для залучення кваліфікованих фахівців та визначення розробника, який здатен підготувати для Києва сучасний Генеральний план.
Hero Image

26 червня, 18:03

Мер Києва Віталій Кличко під час конференції з відновлення України URC-2026 у Гданську зустрівся із заступницею Генерального секретаря ООН, виконавчою директоркою ООН-Хабітат Анаклаудією Россбах та представниками керівництва організації. Сторони обговорили подальшу співпрацю щодо розвитку української столиці. Про це Кличко повідомив у соцмережах...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"