З’їв домашню консервацію 5-річної давності: на Львівщині чоловіка госпіталізували з підозрою на ботулізм
На Львівщині зафіксували перший цьогорічний випадок підозри на ботулізм.
Фото умовне
Фото умовне

14 травня 2026, 10:28

На Львівщині зареєстрували перший у 2026 році випадок підозри на ботулізм. До лікарні госпіталізували 60-річного мешканця Львівського району. Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Під час епідеміологічного розслідування фахівці встановили, що напередодні чоловік вживав домашню овочеву консервацію, яка зберігалася понад п’ять років. До медиків пацієнт звернувся зі скаргами на запаморочення, порушення зору, сухість у роті та утруднене ковтання.

"Того ж дня чоловіка госпіталізували до КНП ЛОР "Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня" з підозрою на ботулізм", — повідомили фахівці.

Читайте також: На Львівщині госпіталізували жінку з ботулізмом

За інформацією лікарів, стан пацієнта — середньої важкості. Йому ввели протиботулінічну сироватку та надають необхідну медичну допомогу відповідно до клінічних протоколів.

Торік на Львівщині зареєстрували сім випадків ботулізму. Найчастіше причиною захворювання стає вживання домашніх консервів, в’яленої або копченої риби та м’ясних виробів, виготовлених із порушенням технології.


Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"