У столиці зареєстрували електронну петицію із закликом перейменувати майбутню станцію метро "Варшавська" на "Проспект Європейського Союзу". Ця ініціатива пов’язана з прагненням висловити символічний протест проти останніх рішень польської влади щодо державної нагороди Президента України. Про це повідомляється на сайті Київської міської ради.
Символічний протест та прагнення до європейської інтеграції
Автор звернення наголошує, що така зміна назви є реакцією на позбавлення Президента України Володимира Зеленського Ордена Білого Орла. Водночас нова топонімічна назва матиме глибший зміст та відображатиме геополітичні прагнення нашої держави.
Зокрема, ініціатор виділяє такі головні аргументи на користь перейменування:
- назва "Проспект Європейського Союзу" підкреслюватиме незмінний та чіткий європейський курс України;
- це символізуватиме міцну єдність та солідарність із державами Європейського Союзу;
- нове найменування повністю відповідатиме стратегічному напряму розвитку країни та її прагненню до повноправного членства в ЄС;
- зміна назви матиме важливе довгострокове символічне значення для всієї столиці.
Читайте також: Чому Польща не забрала орден у Муссоліні та Катерини II: пояснення Варшави
Позиція щодо українсько-польських відносин та заклик до громади
У тексті петиції окремо зазначається, що зміна назви майбутньої станції метрополітену на Виноградарі не несе у собі негативного контексту щодо сусідньої держави та її громадян.
Наразі триває збір підписів, і для того, щоб Київська міська рада розглянула можливість присвоєння станції метро назви "Проспект Європейського Союзу" замість "Варшавська", ініціатива має набрати необхідну кількість голосів від небайдужих киян.





