Міністерка канцелярії президента Польщі Агнешка Єнджак у соціальній мережі Х пояснила, чому орден Білого Орла досі є у фашистського диктатора Беніто Мусоліні та російської імператриці Катерини ІІ та німецького канцлера Герхарда Шредера.
Єнджак зазначила, що орден Білого Орла є символом вдячності Республіки Польща та найвищою відзнакою, яку присуджують заслуженим особам, пов’язаним із країною особливим зв’язком і таким, що поважають її цінності. Зокрема, він є у святого Івана Павла ІІ, прем’єр-міністра Яна Ольшевського, численних іноземців (державних діячів теж).
На слова Володимира Зеленського про Беніто Муссоліні, Катерину ІІ та Герхарда Шредера, яких не було позбавлено цієї відзнаки, міністерка відповіла, що перші двоє вже давно померли, а Польща не відкликає Орден посмертно.
Також вона дорікнула Зеленському, що він не скаржився раніше, коли три роки тому отримував орден Білого Орла.
Міністерка також зазначила, що суть справи полягає "в навмисній образі українським лідером народу, який протягом останніх чотирьох років виявився найкращим другом України".
Нагадаємо, Президент Польщі Кароль Навроцький оголосив про позбавлення президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла – найвищої державної нагороди Польщі. Це рішення прийняли після того як Зеленський найменував один з підрозділів імені Героїв УПА.
Пізніше, Зеленський "Новою поштою" відправив найвищу нагороду Польщі назад. Президент опублікував фото з відділення "Нової пошти", де видно, що нагороду відправили на адресу канцелярії президента Польщі.
Історик Ігор Галагіда розповідав "Твоєму місту" правду та міфи про Волинську трагедію, про 30 тисяч українських жертв того періоду, 20 тисяч з яких названі поіменно, чому Сагринь має стати новим символом українців, та пропонує конструктивний підхід у польсько-українській дискусії – не сперечатися, хто перший почав і хто винен. Читайте тут.





