Київська міська прокуратура подала позов до суду з вимогою зобов’язати уповноважену власником особу укласти охоронний договір на об’єкт культурної спадщини — Водонапірну башту, розташовану в Голосіївському районі столиці. Наразі суд уже відкрив провадження у цій справі. Про це повідомили у прокуратурі Києва.
За інформацією правоохоронців балансоутримувач об’єкта тривалий час ухиляється від виконання обов’язку щодо підписання охоронного договору. Така бездіяльність унеможливлює здійснення належного утримання та збереження будівлі, яка має статус об’єкта культурної спадщини.
Водонапірна башта висотою 30 метрів на початку 2023 року була внесена до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини міста Києва. У поєднанні з ландшафтним оточенням вона становить матеріальний вияв культурно-історичного розвитку Києва, що потребує відповідного юридичного захисту та нагляду за станом будівлі.
Така вежа в Києві не одна. Її сестра-близнючка знаходиться на території ВДНГ і має статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Тепер обидві вежі занедбані та не використовуються за призначенням. Ще у лютому 2022 року Голосіївська вежа перебувала у власності держави.






