У громадян, які отримали державну допомогу на проходження національної програми "Скринінг здоров’я 40+" до 1 травня цього року, залишився рівно тиждень, аби скористатися цими коштами. Про це нагадує Міністерство охорони здоров'я України.
Термін дії виплат закінчується 30 червня 2026 року включно. Якщо до цієї дати не оплатити обстеження, невикористані гроші автоматично повернуться до державного бюджету.
Що варто знати про оновлені правила програми
З 1 травня механізм участі в програмі суттєво спростили. Тепер українцям віком від 40 років не потрібно чекати 30 днів після дня народження, щоб подати заявку. Оформити участь можна у будь-який зручний час через мобільний застосунок "Дія" або у найближчому ЦНАПі.
Якщо кошти підтримки нарахували вам уже після 1 травня 2026 року, ви маєте рівно 2 місяці з моменту їхнього надходження, щоб оплатити послугу. Після цього терміну вони також повернуться до держбюджету.
Які обстеження можна пройти
Програма створена для людей віком від 40 років і включає комплекс базових та критично важливих обстежень. Вони допомагають виявити небезпечні ризики на ранніх стадіях:
діагностику серцево-судинних захворювань;
оцінку ризику розвитку цукрового діабету;
перевірку стану ментального здоров’я.
Читайте також: Відтепер ще у чотирьох лікувально-діагностичних центрах Львова можна пройти медогляд: де саме.
Нагадуємо, національна програма "Скринінг здоров’я 40+" вже показала серйозні результати по всій країні. Станом на червень 2026 року заявки на отримання коштів для скринінгу подали вже понад 969 тисяч українців та українок, а загальна сума виплаченої державної підтримки перевищила 1,5 мільярда гривень.
За час дії програми успішно пройшли повне обстеження понад 160 тисяч громадян. Наразі сама послуга доступна у 2 227 місцях надання послуг у різних куточках України.






