Гурт "Мертвий півень" спільно з Юрієм Андруховичем представили спільну музичну інтерпретацію, сингл " Прощальна пісенька блазня" з комедії Вільяма Шекспіра "Дванадцята ніч". Основою композиції став переклад Андруховича, який продовжує працювати над творчістю Шекспіра після перекладу “Гамлета”.
За словами авторів, у пісні поєдналися літературна класика, рокова енергетика та середньовічна естетика, адже за їхніми словами "кожен козак в душі трохи кельт". Цікаво, що Юрій Андрухович у композиції є не лише автором тексту, а й одним із вокалістів. Обкладинку синглу створив художник Андрій Єрмоленко.
До слова, ця співпраця Юрія Андруховича з гуртом далеко не перша. Половина альбому IL Testamento 1996 року, 30-річчя якого будуть відзначати на концерті у Києві, написана саме на поезію Патріарха Бу-Ба-Бу Андруховича. Більш того у нього є збірка поезії під назвою Пісні для Мертвого Півня, яка згодом перетворилася на альбом Пісні Мертвого Півня. А в альбомі Made in ЮА Юрій Андрухович уже долучався до виконання пісень, зокрема у 2008 році вийшов уже спільний альбом гурту і письменника "Кримінальні сонети".
Читайте також: У Львові проведуть "Ватру Романа Шухевича"
Прем’єра пісні відбулась на день народження Андруховича в Івано-Франківську. Львів’яни мали змогу почути її під час концерту «30 років альбому IL Testamento» та 21 червня на День музики.
Від 24 червня композиція доступна на усіх музичних платформах.
Нагадаємо що, гурт “Мертвий Півень” після тривалої перерви повернувся на сцену у 2023 році та відновив концертну діяльність. На одному з перших великих виступів після повернення разом із музикантами виступав і Юрій Андрухович.






