Львівський гурт “Мертвий півень” і Юрій Андрухович створили пісню на твір Шекспіра
Від 24 червня композиція доступна на усіх музичних платформах.
Юрій Андрухович та гурт Мертвий півень
Юрій Андрухович та гурт Мертвий півень

24 червня, 22:49

Гурт "Мертвий півень" спільно з Юрієм Андруховичем представили спільну музичну інтерпретацію, сингл " Прощальна пісенька блазня" з комедії Вільяма Шекспіра "Дванадцята ніч". Основою композиції став переклад Андруховича, який продовжує працювати над творчістю Шекспіра після перекладу “Гамлета”.

За словами авторів, у пісні поєдналися літературна класика, рокова енергетика та середньовічна естетика, адже за їхніми словами "кожен козак в душі трохи кельт". Цікаво, що Юрій Андрухович у композиції є не лише автором тексту, а й одним із вокалістів. Обкладинку синглу створив художник Андрій Єрмоленко.

До слова, ця співпраця Юрія Андруховича з гуртом далеко не перша. Половина альбому IL Testamento 1996 року, 30-річчя якого будуть відзначати на концерті у Києві, написана саме на поезію Патріарха Бу-Ба-Бу Андруховича. Більш того у нього є збірка поезії під назвою Пісні для Мертвого Півня, яка згодом перетворилася на альбом Пісні Мертвого Півня. А в альбомі Made in ЮА Юрій Андрухович уже долучався до виконання пісень, зокрема у 2008 році вийшов уже спільний альбом гурту і письменника "Кримінальні сонети".

Читайте також: У Львові проведуть "Ватру Романа Шухевича"

Прем’єра пісні відбулась на день народження Андруховича в Івано-Франківську. Львів’яни мали змогу почути її під час концерту «30 років альбому IL Testamento» та 21 червня на День музики.
Від 24 червня композиція доступна на усіх музичних платформах.

Нагадаємо що, гурт “Мертвий Півень” після тривалої перерви повернувся на сцену у 2023 році та відновив концертну діяльність. На одному з перших великих виступів після повернення разом із музикантами виступав і Юрій Андрухович.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Освіта
Треба бути оптимістом. Юрій Андрухович та Генрі Марш про війну, творчість і українців
Автор сучасної української літератури Юрій Андрухович та британський нейрохірург та письменник Генрі Марш у Львові розповіли, що для них значить Майдан та теперішня війна, як залишатися оптимістом, та чому це – життєво необхідна якість.
Фотоколаж: Дмитро Тарадайка

25 липня 2022, 21:00

Євромайдан – це «чорний лебідь» українського суспільства І для Генрі Марша, і для Юрія Андруховича Майдан має велике значення: обидва письменники були там, і для них він став утвердженням українського духу. Юрій Андрухович розповідає, що часто втрачав віру в Україну та українців, втрачав віру в те, що ми здатні щось змінювати в собі і навколо себе. Але є два історичні моменти, які цю віру врятували і робили його сильнішим – це Майдани...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"