Якщо ви не живете у будинку чи квартирі, де підключене газопостачання, то це не означає, що вам не прийдуть платіжки. Що робити, коли ви на довгий термін їдете з дому і як потім не отримати заборгованість за розподіл газу, "Твоє місто" дізналося у Львівській філії "Газмережі", яка займається розподіленням газу.
Там пояснили, що навіть, якщо власники тимчасово не проживають в оселі, газові мережі, які забезпечують можливість користування газом, продовжують обслуговуватися.
Читайте також: Чому у платіжці за газ з'являється борг, якщо газом ніхто не користується
Для користувачів газу дали кілька рекомендацій, як правильно діяти перед виїздом на тривалий період.
Перед виїздом на тривалий період рекомендують:
• передати актуальні показники газового лічильника у період з 1 по 5 число;
• надалі щомісяця подавати незмінні показники, якщо споживання відсутнє;
• переконатися у відсутності заборгованості за розподіл газу;
• за можливості підключити онлайн-сервіси для передачі показників та оплати рахунків — додаток "Куб".
Чи може "зникнути" заборгованість за газ
У "Газмережі" підкреслили, що борги не можуть "зникнути" або автоматично списатися через тривалий час.
Додали, що оплата за розподіл газу не нараховується лише у двох випадках:
- якщо газопостачання припинене через пошкодження житла або газових мереж внаслідок надзвичайних ситуацій та це належним чином зафіксовано;
- якщо розірвано договір розподілу природного газу.
Інколи користувачі скаржаться на те, що вони виконують усі правила і подають показники щомісяця, проте суми за оплату розподілу газ їм приходять надто великі. У Львівській філії "Газмережі" нам повідомили, що можливо це відбувається через велику замовлену потужність у будинку/квартирі, або ж показники подаються не у відповідний період.
Нагадаємо, якщо у споживачів виникають запитання щодо нарахувань чи заборгованості, вони можуть звернутися до контакт-центру Львівської філії "Газмережі" за номером 0 800 303 104.
Раніше ми розповідали, які найпоширеніші причини заборгованості і чому у платіжці за газ з'являється борг, якщо ним ніхто не користується.






