У Києві слідчі Деснянського управління поліції за процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури повідомили про підозру лікарю-хірургу в неналежному виконанні професійних обов'язків, що спричинило смерть 43-річного пацієнта. Про це повідомила поліція Києва.
Суть звинувачення та загроза ув'язнення
Правоохоронці встановили, що медик не провів у повному обсязі необхідних обстежень чоловіка та не виявив небезпечні ушкодження, які згодом призвели до його смерті. За висновками експертів, на момент звернення пацієнт потребував додаткових медичних обстежень, проте необхідний обсяг допомоги наданий не був. Своєчасне виявлення ушкоджень та належне лікування могли запобігти настанню смерті.
Лікарю-хірургу інкримінують ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України — неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки для хворого. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади на строк до п’яти років.
Обставини травмування та причина смерті
За даними слідства, раніше до одного з медичних закладів столиці звернувся 43-річний чоловік із травмою грудної клітки. Після проведення огляду та частини обстежень лікар-хірург діагностував у пацієнта перелом ребра і рану ліктьового суглоба. Показань для госпіталізації медик тоді не виявив, призначив лише знеболювальну та протизапальну терапію, а також рекомендував подальше лікування за місцем проживання.
Через два дні після візиту до лікарні чоловік помер. Відповідно до висновку судово-медичних експертиз, причиною смерті стала закрита травма грудної клітки з переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що призвело до розвитку тяжких ускладнень та подальшої інтоксикації організму.






