Реконструкція монастиря з переплатою у 666 тисяч: у Києві судитимуть посадовця КМДА
Обвинувачений уже повернув до державного бюджету всі 666 тисяч гривень переплати
Hero Image

01 квітня 2026, 11:35

Поліція Києва завершила досудове розслідування щодо заступника генерального директора Київського науково-методичного центру Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Про це повідомила пресслужба поліції Києва.

Слідство встановило, що між комунальним підприємством, яке представляв 53-річний чиновник, та приватною фірмою-підрядником було укладено договір на будівництво, реставрацію та капітальний ремонт однієї з келій Флорівського монастиря.

Як повідомили в поліції Києва, підозрюваний підписав звітні документи, у яких свідомо було вказано завищені обсяги робіт та їхню вартість. У результаті на рахунки приватної компанії перерахували понад 15 мільйонів гривень бюджетних коштів. Експертиза підтвердила, що з цієї суми 666 тисяч гривень становили безпідставну переплату.


Посадовця викрили у лютому цього року слідчі Деснянського управління поліції спільно з оперативниками СБУ. Дії заступника гендиректора кваліфікували за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).

«По завершенню робіт підозрюваний підписав підряднику звітні документи, у яких навмисно було вказано більші обсяги робіт та їх вартість. Відтак, у подальшому на рахунок фірми було перераховано понад 15 мільйонів гривень бюджетних коштів, з яких 666 тисяч гривень становила переплата», — зазначають у повідомленні правоохоронці.

Наразі досудове розслідування завершене, а обвинувальний акт за процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури вже скеровано до суду. Посадовцю загрожує суворе покарання — до п’яти років позбавлення волі.

Під час досудового слідства обвинувачений визнав провину в частині завданих збитків: він уже відшкодував та повернув до державного бюджету всі 666 тисяч гривень переплати. Проте це не звільняє його від судового розгляду справи по суті.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Читайте також

Здоровʼя
Лише від 3 до 30 днів на рік: у Києві запускають унікальну послугу, на яку роками чекали тисячі батьків
Столична влада запроваджує новий сервіс, який дозволить родинам, що виховують дітей з інвалідністю, отримати тимчасовий перепочинок та передати малечу під нагляд фахівців.
Фото: КМДА

24 червня, 21:07

Із 1 липня у столиці запроваджують нову соціальну послугу – тимчасовий відпочинок для батьків, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю. Щоденне піклування про дитину, яка потребує постійної уваги та супроводу, часто не залишає дорослим часу на власне здоров’я, вирішення важливих життєвих питань чи навіть короткий відпочинок, тож цей сервіс покликаний знизити психологічне навантаження на родини. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда...

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"