Політична реклама

34 способи економії електроенергії

42050 2
В епоху тотального подорожчання комунальних послуг, зокрема електроенергії, актуальним стає питання економії. Виявляється, навіть найпростіші поради допоможуть досягнути істотної економії сімейного бюджету.

"Гравітоніум" пропонує такі способи економії електроенергії:

1. Вночі  електрика в Україні (з 23-00 до 7-00) в чотири рази дешевша, ніж вдень. Тому тим, хто працює ночами або просто лягає пізно,  рекомендуємо встановити двотарифний лічильник. Він також скоротить витрати від цілодобового використання холодильника.

2. Електропроводка повинна бути справною. Пошкоджена проводка — це не тільки  небезпечно, але й дорого, адже несправність відкриває канал для витоку електроенергії.

3. За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень. Тому завжди вимикайте за собою світло. 

4. Протирайте лампочку від пилу. Це допоможе збільшити яскравість освітлення на 10-15%

5. Робіть у кімнаті світлі стіни! Біла стінка відображає 80 % променів, що дозволяє економити на освітленні. Для порівняння: зелена — 15%, темна — 9%.

6. Встановіть енергоощадні технології. Енергоощадні світлодіодні лампи окупляться дуже швидко, адже на 12 Вт така лампа видає стільки ж світла, скільки звичайна лампочка на 60 Вт. Секрет економних лампочок в тому, що вони витрачають енергію лише на світло, а не на тепло. До того ж змінювати енергозберігаючі лампи можна набагато рідше, ніж звичайні - приблизно раз на 3 роки. 

7. Обладнайте світлорегулятори. Це допоможе змінювати ступінь освітленості приміщення залежно від потреби.

8. Використовуйте денне світло: відкривайте фіранки, тримайте світлими вікна, сидіть ближче до вікна.

9. «Режим очікування» їсть енергію! Вам потрібно знати, що прилади, залишені в «режимі очікування», продовжують споживати енергію. Тому візьміть собі за звичку вимикати з розетки комп‘ютер, телевізор, музичний центр та інші електроприлади.

10. Використовуйте стабілізатор напруги. Це зменшить витрату електрики.

11. Вимикайте телевізор, виходячи з кімнати. ТБ споживає від 100 до 400 Вт/Ч.

12. Комп‘ютери — це найбільші «трудівники» сучасних квартир і офісів. Тому під час перерв ставте їх в режим сну. Включений комп’ютер споживає 350 Вт/Ч, в дрімаючим режимі — в десять разів менше.

13. Скоротіть час роботи дисководів. Копіюйте потрібні файли на комп‘ютер і запускайте їх звідти.

14. Відрегулюйте яскравість монітора. Надмірно яскравий монітор шкодить не тільки зору, але й гаманцю. Можна знизити споживання енергії з 40 до 30 Вт/Ч, якщо поставити яскравість монітора в межах 160 кд/м.

15. Використовуйте лампи підсвічування екрану телевізора.

16. Використовуйте побутову техніку класу + +

17. Обирайте економний режим прання. Перучи при 30 градусах замість звичних 60, ви бережете 40% енергії. Щоб прати в холодній воді, використовуйте спеціальні порошки. Якщо потрібно, попередньо заперіть плями — це мінімізує час машинного прання.

18. Повністю завантажуйте пральну машинку, щоб не використовувати енергію даремно. Але і перевантажувати теж не варто — результатом буде перевитрата електроенергії.

19. Знайдіть для холодильника … прохолодне місце. Не варто встановлювати холодильник біля батареї. Найкраще встановлювати його біля зовнішньої стінки, але не впритул до неї.

20. Не ставте в холодильник гарячу воду і не залишайте його відкритим. Подумайте, що вам потрібно дістати з холодильника перед тим, як відкрити дверцята.

21. Волога - ворог морозильника. Вона перешкоджає нормальній роботі випарника, відповідно збільшує витрату електроенергії.

22. Температурний режим холодильника не повинен бути надто низьким. Продукти зберігаються свіжими при температурі +6 в холодильнику і -18 в морозилці.

23. Перевірте ущільнювач дверцят, щоб на ній не виникло щілин і проміжків, які не дозволяють дверцятах щільно закриватися і фіксуватися.

24. Вчасно розморожуйте холодильник. Адже лід є додатковою теплоізоляцією, змушуючи холодильник трудитися «що є сил».

25. Використовуйте спеціальні електроприлади. Якщо у вас електроплита, то візьміть за правило кип’ятити воду в електрочайнику, а не на плиті — це мало не в два рази економніше.

26. Вибирайте електроплити зі склокерамічною або індукційної панеллю. Вони знижують втрати тепла під час приготування їжі, а, відповідно, допомагають споживати менше електрики.

27. Посуд теж має значення. Дно посуду повинне бути гладким, діаметр посуду повинен бути трохи більше діаметру комфорки — це вбереже від тепловтрат. Використання скороварки зменшить час готування, а товстостінний посуд дозволить їжі довше залишатися теплою.

28. Готуйте на слабкому вогні. Вимикайте комфорки трохи раніше, ніж їжа буде готова.

29. Дамо бій накипу на чайнику. Накип в 30 разів гірше проводить тепло.

30. Використовуйте залишкове тепло електроприладів. Праска навіть у вимкненому стані може ще кілька хвилин продовжувати свою роботу.

31. Режим роботи праски і фена не повинен бути максимальним.

32. Не «пересушуйте» білизну. Складно прасувати як занадто суху, так і занадто вологу білизну.

33. Частіше міняйте пилозбірник в пилососі. Переповнений мішок або контейнер їсть на 40% більше електроенергії, ніж порожній.

34. Використовуйте сонячну енергію. Сонячні батареї працюють навіть у похмуру погоду. Мобільний телефон з акамуляторною напругою 3,6 В заряджається від спеціального приладу на сонячній енергії протягом 12 годин. Цього вистачає на 1,5 години розмови або 30-60 годин режиму очікування. До речі, трохи зарядити телефон можна, поклавши батарею на прогрітий сонцем капот машини - заряду повинно вистачити на кілька хвилин розмови.

 

13 Березня, 2019 19:25
Максим Ми вдома вже все поміняли на економне, від лампочок до всієї техніки. Навіть телевізор, без якого жити не можемо вибирати економний по затратах енергії. Купували новий Hitachi це нова марка, але якість дуже хороша і ціна за такий набір характеристик просто вражає. Купували на [***]://oneclick.in.ua/index.php?route=product/category&path=63_201 В них представлених великий вибір телевізорів цієї фірми.
26 Січня, 2018 12:12
Peter Одним з варіантів економії електроенергії для приватних будівель є встановлення сонячних електростанцій. Даний варіант дозволить Вам покривати більшість витрат електроенергії, не забруднюючи навколишнє середовище та використовуючи невичерпне джерело енергії - сонце.
За альтернативною енергетикою - майбутнє.Переконайтесь в цьому і Ви: [***]s://prel.prom.ua
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!