Чи буде сквер св. Юра проїзним для приватного транспорту: деталі

2559 3
Зробити проїзд через сквер святого Юра доступним і для приватного транспорту – саме така ініціатива нещодавно зародилася в соціальних мережах. А невдовзі вона зможе отримати і офіційне втілення. Журналісти Tvoemisto.tv дізналися, чи варто сподіватися на те, що дорога через сквер стане доступною для всіх автомобілістів, та що в такому випадку будуть робити активісти з ініціативи «Врятуй сквер святого Юра».
Фото: facebook.com/Варта 1

Фото: facebook.com/Варта 1

Одними з перших подібне обговорення було винесено у спільноті «Варта 1». Там звернули увагу на те, що по збудованій дорозі через сквер може проїхати і легковий автомобіль. Тож виникла думка звернутися з проханням прибрати знак, який би це забороняв.

«Після того, коли там зробили сквер, проїхати з вул. Митрополита Андрея на вул. Устияновича можна тільки громадському транспорту, хоча там немає ніяких причин для того, щоб закривати рух! Сьогодні там вже стояла нова поліція та штрафувала "злісних" порушників, оскільки тепер там з двох сторін знак проїзд заборонено. На мою думку ніякої логіки в цих знаках немає, а просто закрили важливу розв'язку, яка майже наполовину розвантажувала вул. Городоцьку, яка від ц. Анни тепер весь час в корках, важко тепер проїхати і по Бандери, де і так чудова дорога! Сьогодні підходив до поліцейських, які якраз стояли там і наказували, з запитанням, куди звертатись і що потрібно, щоб знаки зняли. Отже сказали збирати підписи, а з ними в Галицьку адміністрацію та на Перфецького до них. Тому я пропоную зробити голосування тут і тоді вирішимо чи варто починати збирати підписи», – йшлося в повідомлення.

Сам пост зібрав чималу кількість like і share від користувачів. Деякі ж водії в коментарях під цим повідомленням навіть написали, що звернулися до Галицької районної адміністрації. А дехто і про те, що проїжджав там, коли не було поліції.

А вже сьогодні, 3 лютого, напередодні засідання сесії Львівської міської ради, яка запланована на 4 лютого, депутат Ігор Зінкевич, координатор ГО «Варта-1» написав, що планує ініціювати зняття знаку про заборону руху приватного транспорту через площу святого Юра. Таке рішення він обґрунтував тим, що логічного пояснення такій забороні немає, а також тим, що громаді була представлена схема руху, яка цілком протилежна до того, що є зараз. Також Ігор Зінкевич повідомив, що йому скаржаться містяни, які живуть на вул. Бандери і на вул. Городоцькій, адже при такій розв’язці їх вулиці перезавантажені транспортом.

Активісти з «Врятуй сквер святого Юра» чули про таку ініціативу. І попри те, що їх погляди на ситуацію розходяться, вважають. що кожен має право висловити і відстоювати свою думку. Однак і від своїє відступати вони не планують.

«Ми вважаємо, що ця територія має бути максимально зручною для пішоходів», – зазначила в коментарі Tvoemisto.tv активістка Ірина Янів.

Вона розповіла, що є ряд перешкод, які не можуть дозволити проїзд для приватного транспорту. Серед них і юридичні зобов’язання. Так, при підписанні мирової угоди між активістами та міською владою, було чітко прописано про те, якою має бути ця дорога (її ширина), а також те, що там має курсувати громадський транспорт. Відтак для того, щоб зробити дорогу «повноцінною» для курсування і громадського, і приватного транспорту, її треба розширити. Що вже порушує умови угоди.

«Якщо міська рада йде на прийняття рішення, яке суперечить мировій угоді і його порушує, тоді ми маємо право дати всіх усім судовим процесам, які частково призупинені. А далі будемо діяти в залежності від ситуації», – заначила Ірина Янів.

За її словами, проти того, щоб там зробити дорогу для усіх автомобілів, можуть виступити і мешканці прилеглих будинків.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, офіційних звернень про те, щоб зняти знаки, які дозволяють проїзд лише для громадського транспорту, до них не надходило.

Підготував Ігор Саджениця

4 Лютого, 2016 10:18
Andrew Нах той знак і всіх активістів яким шось не подобається, я самого початку був проти спорудження будь яких памятників під час війни....але падаль все одно організвала собі там паятник(відмила наші мілійончики), начхавши на те що даний варіант скверу загрузить вулицю Городоцьку до повно пісца, але вони начхали на автомобілістів, тепер вкліпали там переїзд той через парк і знов їм пох на транспортний колапс в місті, вони ставлять там знак суто для громадського траспорту, скільки ми ще будемо терпіти ті неподобства....відкрийте негайно ту вулицю, бо в один хороший день виявиться щр той знак буде стояти в садового в дворі.....
3 Лютого, 2016 17:51
666 ... от припекло тую "активістку" , захтілось їй проїхати із вул. Бандери на вул. Устияновича через сквер , а точніше їй просто закортіло провезти свою дупцю через площу перед храмом , через плошу Св. Юра ... бо проїхати трохи далі по вул.Бандери і виїхати на вул. Устияновича через вул. Професорську вона чомусь не в змозі ... я не в захваті від того , ЩО зробили із цим громадським простіром ... най там хоч буде т.з. пішохідна зона , вільна від конкретної бидлоти на їх особистих дуповозках ... то ж , дякуєм райцям , за такеє "яблоку розбрату" , що вони створили для місцян ...
3 Лютого, 2016 17:19
львів'янин А та активістка може пояснити саму логіку - чому там не варто їздити громадському транспорту? Бо наразі все як у дитячому садку - хочемо так і все! Діти...
І взагалі, яка можуть бути юридично оформлені відносини з "активістами"... ??
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!