Політична реклама

Кількість країн з надійними банками зменшується

1036 0
Кількість країн з найвищим кредитним рейтингом скорочується. Рейтингові агентства не залишають каменя на камені, і після жахливих помилок, допущених на початку кризи, зараз намагаються убезпечити себе постійними зниженнями кредитних рейтингів.

Їх останнє «злодіяння» полягає в негативному прогнозі для Німеччини, Голландії і Люксембурга. Але поки ці ринки все ще продовжують входити до групи країн з найвищим кредитним рейтингом.

Як це не парадоксально, але саме в Європі, яка стикається з важкими економічними проблемами, розташована найбільша кількість країн з рейтингом ААА. До групи країн з найвищим кредитним рейтингом належать Німеччина, Голландія, Люксембург, Фінляндія, Швеція, Данія, Швейцарія, Норвегія і Великобританія. Це можна вважати символом їхньої економічної стабільності. Зокрема, економіка скандинавських країн, разом з економікою Швейцарії та Люксембургу, традиційно характеризується своєю бюджетною дисципліною і високою платоспроможністю.

Якщо говорити про Швейцарію, то, наприклад, в 2011 році її економіка зросла на 1,9%. Згідно з оцінками Міжнародного валютного фонду, цього року зростання швейцарської економіки складе 0,8%, а в 2013 -1,7%. Рівень безробіття тут один з найнижчих у всій Європі і становить 3,2% працездатного населення. Норвегія, Данія та Швеція також дають серйозні підстави для хороших прогнозів економічного зростання. А Норвегія, до всього іншого, отримує чималі доходи від продажу нафти.

Німеччина, Голландія та Люксембург стали викликати все більші сумніви в плані перспектив економічного зростання. Агентство Moody's змінило їх довгостроковий кредитний рейтинг зі стабільного на негативний і, можливо, знизить його ще. Але при цьому, численні експерти як і раніше рекомендують економіку цих країн для інвестицій, якщо їх клієнти прагнуть, у першу чергу, до збереження капіталу.

Котирування їх боргових зобов‘язань ясно вказують на те, що мова йде про наднадійні цінні папери, прибутковість яких — нульова або негативна (а це означає, що інвестор повинен платити за збереження своїх грошей). Десятирічні боргові зобов’язання коливаються від 0,47% (Швейцарія) до 1,72% (Голландія). У разі Німеччини, Люксембургу та Швеції вони складають близько 1,2%; Данії — 1%; Фінляндії і Великобританії — 1,48%; Норвегії — 1,62%.

Джерело: vkurse.ua

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!