У Львові - спека: як діяти при пожежі

1889 0
Найближчим часом у Львові продовжуватиметься спека – температура повітря триматиметься вище тридцятиградусної позначки. Унаслідок пожежі сьогодні на Львівщині загинув 63-річний чоловік, повідомляє Головне управління ДСНС України у Львівській області. За словами місцевих мешканців чоловік спалював стерню у себе на ділянці. Tvoemisto.tv нагадує, як потрібно діяти, якщо ви опинились в осередку пожежі.
Фото: tex-bezbeka.in.ua, avtodor.ck.ua, volynnews.com

Фото: tex-bezbeka.in.ua, avtodor.ck.ua, volynnews.com

1. Не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте лінію вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом (при можливості мокрим або з натуральних матеріалів).

2. Із небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню.

3. Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої мокрої тканини.

3. Гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум'я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом. Будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть завалитися та травмувати вас.

4. Під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв'язок за допомогою голосу.

5. Особливо будьте обережні у місцях торфяних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви і провали, тому пересувайтеся, за можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів.

6. Після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

 

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також: