«Білий слон-2012». Як зробити, щоб «Арена Львів» перестала бути тягарем для бюджету

13877 0
Без платоспроможного футбольного клубу, який опікуватиметься полем, і нормального сполучення з містом цей стадіон під Львовом, який обійшовся майже в три мільярди гривень, ніколи не стане прибутковим.
Фото: find-way.com.ua

Фото: find-way.com.ua

Державний секретар Міністерства молоді та спорту Олег Немчінов як львів’янин вважає, що «Ареною Львів» потрібно керувати не з Києва, а зі Львова.

 

Рішення будувати «Арену Львів» було хибним. Тоді, 2007 року, потрібно було натомість реконструювати комунальний стадіон «Україна». Тепер ми маємо те, що маємо – споруду, так і не введену до кінця в експлуатацію, крім поля та невеличких просторів навколо нього. Більшість інженерних споруд, система водопостачання, каналізація, підстанція – все не завершене. І, хоч як це дивно, на цьому об’єкті висить частина прилеглих міських вулиць: проектована вулиця Вернадського, незаасфальтовані паркінги й багато всього іншого. На них у бюджеті проекту забракло коштів. Підстанція добудована на 90%. Оскільки поруч із стадіоном будують багато житлових будинків, вона життєво необхідна району – її потрібно добудувати і ввести в експлуатацію.

Але державне підприємство “Арена Львів” не має на це грошей. 2015 і 2016 року, поки на стадіоні грав «Шахтар», проблем в «Арени Львів» не було. Після того ж, як за наполяганням львівських фанатів, які не сприймали «Шахтар», клуб пішов, стадіон залишився сам-на-сам із реаліями життя.

Споруда не ремонтується, бо не введена в експлуатацію. Є близько 400 мільйонів гривень боргів, які підрядникам підприємства зобов’язали виплатити суди. Стадіон не завантажений повністю, бо не має профільного клубу. 2016 і 2017 року там грали «Карпати», які не забезпечують наповненості. Не було матчів єврокубків, була дискваліфікація на матчі збірної. Цього року зайшов клуб «Верес», відбулися дві гри національних збірних і за рахунок особистих контактів запросили на єврокубкові матчі луганську «Зорю». Оце й усе.

Читайте також: У Львові поряд з Арена Львів збудують багатофункціональний громадський комплекс

Футбол дає «Арені Львів» лише 40% надходжень. 60% стадіон заробляє на кейтерингу, проведенні конференцій, інших спортивних заходах. Тут є куди рости, але проблема у відсутності міської інфраструктури, зручного зв’язку з центром міста та мікрорайонами. Щоб розв’язати цю проблему, потрібна участь міської влади. На жаль, на останній нараді щодо долі стадіону взагалі не було нікого від міської ради – це свідчить про ставлення міста до цієї проблеми.

Першого грудня, на наступній нараді, керівництво «Арени Львів» має представити свій план виходу з кризи. Є три варіанти розв’язання проблеми: приватизувати стадіон, передати його в комунальну власність або залишити статус-кво з постійним до фінансування з бюджету.

Мені як львів’янину видається, що «Ареною» мають керувати місцеві громади. Треба думати як залучити один з професійних місцевих футбольних клубів, який би опікувався стадіоном, бо він збудований саме для футбольних матчів.

Ми маємо три професійні футбольні команди, але жодна з них не має грошей на утримання такого великого об’єкта. Сам лише газон футбольного поля – це 600 тисяч гривень на місяць! За часів «Шахтаря» це був один із найкращих газонів в Україні. Зараз його доглядають, але через брак коштів у холодну пору не можуть зробити як слід.

Ми пропонуємо повернутись до ідеї часів підготовки заявки на зимову олімпіаду – коли планувалась розбудова території навколо «Арени Львів» як спортивного хабу з двома льодовими аренами й закритими багатофункціональними комплексами, що мали бути збудовані з залученням приватних інвесторів. Цей проект потрібно облаштовувати спільно місту, області, державі. Натомість, місто хоче збудувати там конгрес-хол, який не є спортивною спорудою і не розв’яже проблеми «Арени Львів».

Читайте також: На стадіоні «Львів Арена» тепер гратимуть весілля

То, можливо, спорткомплекс варто будувати не на Сихові, а там, поруч із «Ареною Львів»? Облаштувати транспортну інфраструктуру, забезпечити нормальну розв’язку з виїздом на об’їзну, довести вулицю Вернадського до Сихова і трамвай із Санта-Барбари до Княгині Ольги?  Одначе це завдання для спільної праці, поєднання зусиль міської, обласної та державної влади. А для цього потрібно щонайменше сісти за стіл переговорів і почути одне одного.

Білий слон — фразеологізм в англійській мові на позначення чогось надзвичайно дорогого, але непрактичного й безглуздого.

Авторська колонка є відображенням суб’єктивної позиції автора. Редакція «Твого міста» не завжди поділяє думки, висловлені в колонках, та готова надати незгодним можливість аргументованої відповіді.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!