
Скрін з відео ЗУСДМЦ
Львівські лікарі понад місяць боролися за можливість 10-річного Назара зі Львівщини знову рухатися. Раптова хвороба прикула його до ліжка. Медики запідозрили у хлопчика аутоімунний енцефаліт, який, ймовірно, став наслідком ковіду.
Джерело: пресслужба Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.
За словами лікарів, все почалося з затяжної гарячки. Вона продовжувалась понад два місяці. Далі раптово у хлопця з’явились розлади травлення та наросла неврологічна симптоматика. Перебуваючи в інфекційній лікарні, Назар впав у кому. Після цього його почали лікувати і запідозрили аутоімунний енцефаліт.
«Дані лабораторних та інструментальних досліджень, характерна клінічна картина дають нам підстави говорити саме про аутоімунний енцефаліт (ймовірно, після перенесеного covid-19). Призначене згідно з протоколами лікування було ефективним, зараз хлопчина продовжує терапію гормонами, поступово зменшуючи дозу», – повідомляє імунологиня ЗУСДМЦ.
Читайте також: У МОЗ розповіли, як безкоштовно отримати ліки при обструктивних хворобах легень
Одним із найважливіших етапів відновлення 10-річного хлопчика були реабілітаційні заняття. Команда реабілітологів на основі функціональних обстежень розробила план індивідуальних занять. Назарко почав відвідувати ці заняття з перших днів перебування у педіатричному відділенні. Хлопчик понад три тижні посилено працював у реабілітаційному залі над зміцненням м’язів. Лікарі повідомляють, що лікування проходить успішно і стан Назарка дозволяє йому перебувати вдома, самостійно себе обслуговувати, також навчатися.
Довідка
Аутоімунний енцефаліт – це аутоімунне захворювання головного мозку, при якому запалюється одна або дві його півкулі. Зазвичай від такої хвороби страждають підлітки до 14-16 років. Підступність аутоімунного енцефаліту в тому, що його прояви схожі на симптоми багатьох інших хвороб: від банального ГРВІ до неврозу, депресивного стану або психіатричних патологій. Зазначимо, що аутоімунний енцефаліт може виявлятися такими симптомами:
- не характерна поведінка, загальне почуття збентеження або галюцинації;
- висока температура;
- судоми,
- нудота блювота;
- втрата свідомості;
- нездатність говорити або контролювати рухи;
- відраза до яскравого світла;
- втрата сну.
Нагадаємо, що наші лікарі закликають батьків бути уважними до скарг дітей на самопочуття. Коли виникає лихоманка незрозумілого генезу, не займатися самолікуванням, а звернутися по допомогу до сімейного лікаря. За можливості варто зробити тести на грип та ковід під час хвороби. Якщо гарячка у дитини тримається тривалий час, необхідно проконсультуватися в імунолога чи гематолога.
Наталія Вареник
___________________________________________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.