11 приватних шкіл і садочків Львова отримали компенсації з міського бюджету. Перелік

2663 0
Співфінансування передбачає компенсації витрат на підручники, навчальні матеріали та харчування для пільгових категорій.
Фото: uezd.com.ua

Фото: uezd.com.ua

Кошти із міського бюджету отримали 11 приватних навчальних закладів. Загальна сума складає 1,3 млн грн за період з травня по серпень. Відповідне рішення ухвалив виконком Львівської міськради 5 серпня. 
 
 
Як зазначила у коментарі для Tvoemisto.tv начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик, участь у програмі за власною ініціативою беруть школи і садки, що мають належні ліцензії, подають статистичні звіти про свою діяльність та входять до муніципальної освітньої мережі. За період дії програми освітня мережа міста поповнилася двома навчальними закладами, повідомила керівниця департаменту. 
 
«Кошти йдуть за дитиною, але в цьому випадку не видається жодного сертифікату батькам, кошти йдуть на рахунок навчального закладу. Наприклад, якщо в нього немає можливості дати безкоштовне харчування дитині учасника АТО, то з цих коштів заклад може прохарчувати цю дитину. Заклад обов’язково має придбати документи про освіту, як це робиться за кошти міського бюджету для комунальних закладів, докупити підручники, що зазвичай робиться додатково за кошти батьків. Сам заклад визначає і пізніше звітує, куди пішли ці кошти»,  повідомила Зоряна Довганик. 
 
Вона уточнила, що батькам не компенсується вартість навчання, але родини пільгових категорій можуть претендувати на безкоштовне харчування і в приватних школах чи садках. 
 
Як відомо, з квітня цього року у Львові діє програма підтримки приватних навчальних закладів, що має на меті сприяти розвитку освітньої мережі, покращити доступ до освіти та матеріальну базу приватних освітніх закладів, створити додаткові місця у дитсадках. За підрахунками депутатів, підтримка приватних шкіл вигідніша для бюджету, ніж створення нових комунальних шкіл і садків. 
 
Зараз у школах, що беруть участь у програмі, навчається 1028 дітей, а в садочках  174. Розрахунок компенсації проводиться відповідно до навчального навантаження та кількості учнів чи вихованців закладу. З вересня школи подадуть оновлені дані та заявки на співфінансування. Відповідно до програми, з вересня школи отримуватимуть компенсації щомісяця. 
 
Зоя Красовська
 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!